Onko mustalainen? Olen aina sitä aprikoinut.
Kaunis ja lahjakas näyttelijä Anneli Sauli ainakin puoliksi teikäläinen.
Saulin isä oli täysverinen mustalainen.
Reidar Palmgren...
19
18066
Vastaukset
- Tilastonainen
Onhan se.
- Veikka*
..Reidar on täysiverinen ja työteliäs mustalainen jota kunnioitetaan valkolaisten keskuudessa paljonkin.
- On kyllä
Veikka* kirjoitti:
..Reidar on täysiverinen ja työteliäs mustalainen jota kunnioitetaan valkolaisten keskuudessa paljonkin.
Todella hyvä näyttelijä.
- Anonyymi
Saattaa olla puoliksi, mut ainakin isä on ihan kantasuomalainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saattaa olla puoliksi, mut ainakin isä on ihan kantasuomalainen.
Romanitkin on suomalaisia
- vanha akka
tämä palmgren,Anneli Saulikin puoliksi vaan taitaa olla oulaisista kotosin Savolainen oikialta sukunimeltään,häne isänsä on ollut kuulemma oikeen komia mies.
On se muuten ihme, kun kaalet pyrkivät omimaan suomalaisen omaan sakkiinsa jos on vähänkin kuuluisuutta ja vähän tummempi verinen. En ihmettelis ollenkaan jos joku täällä keksisI että vaikka Obama ois kaaleita,sehän menis joihinkin täydestä,kun näyttää sitä että jotkut uskovat kaiken mitä täällä hohataan.- ?????
oli kotoisin iso Valtti vainaa?
- 234567890876
????? kirjoitti:
oli kotoisin iso Valtti vainaa?
ja velliä sekaisin. Eri miehiä olivat, tinalo
- nainen vaan *
"Mutta hän oli kova mies naisten perään, halusivat naiset tai ei häntä. Se ei pelannut mitään roolia. Hän otti minkä naisen halusi, naisen mieli piteet ei tullut minkäänlaiseen huomioon.. "
Olipa siinä sitten melkosen tyhmä mies...en kuttuis ees mieheksi.
- .....
Ei ole, suku on kotoisin venäjältä ja nimi on hyvin vanha.
http://muistot.hs.fi/muistokirjoitus/86/raoul-palmgren
Raoul oli Reidarin isoisä.
Älkää Romanit omiko meitä valkolaisia.- Anonyymi
Jos tarkoitat että Palmgrenin suku olis peräisin venäjältä niin erhdyt. On ihan länsisuomesta suku. Kuulutaan samaan sukuun eri haaraan. eli meillä on 1700-luvun alusta yhteinen esi-isä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tarkoitat että Palmgrenin suku olis peräisin venäjältä niin erhdyt. On ihan länsisuomesta suku. Kuulutaan samaan sukuun eri haaraan. eli meillä on 1700-luvun alusta yhteinen esi-isä.
Eli Pohjanmaan romanitaru niin kuin munkin suvussa. Just juttelin sen kanssa
- mj ,oopoå
ei ole
romanimies ei näytä alastomuuttaan
Reidar näyttää- onhan se selvä että
Näyttelemisen/ taiteen vuoksi täytyy vähän tinkiä traditiosta.
- Anonyymi
Reidar ei ole mustalainen.
Isoisänsä oli kirjallisuudentutkija ja professori Raoul Palmgren.- Anonyymi
Ja sysimusta kommunisti. Verenperintönä arvon ”kulttuuriväellä”. Ei siinä, viherpiipertelyillä ja elokapinoissa ole mitään tekemistä romaanien kanssa.
- Anonyymi
No ei todellakaan ole mikään romani.
- Anonyymi
Ei ole romani eli kaalee, ei mustalainen.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17611165
- 545318
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html472545- 372236
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131761Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421654Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311310Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351246Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61046Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo100986