Nokialle

Paneeko vähän miettimään?

http://www.iltalehti.fi/digi/2010092312397037_du.shtml

Nyt on pari vaihtoehtoa: MeeGo jolla voisi nousta entiseen asemaan puhelinmarkkinoilla tai sitten ajaa toiminta alas Windowsin Mobilella. ;)
4414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos Ontuva-Ericsson luopuu Symbianista niin onko jäljellä muita kuin Nokia? ;)

Äänestä

Tällä hetkellä näyttää että Nokia ajaa itsensä paitsioon. Useimmat muut valmistajat käyttävät Androidia ja tulevat hyötymään sen kehityksessä toinen toisiltaan. Vaikka Nokia on yksinäänkin suuri puhelinvalmistaja niin pelkään että nyt siellä tehdään liian suuria virheitä, toivottavasti olen väärässä.

Äänestä
  • Käy vähän kuin Neuvostoliitolle, on isokokoinen peluri mutta sisältä romua täynnä, romahdus tulee jossain vaiheessa ellei nyt pistettä uutta ja isompaa vaihdetta päälle. Ei ihmiset loputtomiin halua ostaa halpoja peruspuhelimia kun jossain vaiheessa älypuhelimen hintakin on lähellä Nokian nykyisiä halpisluureja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


herätys! kirjoitti:

Paneeko vähän miettimään?

http://www.iltalehti.fi/digi/2010092312397037_du.shtml

Nyt on pari vaihtoehtoa: MeeGo jolla voisi nousta entiseen asemaan puhelinmarkkinoilla tai sitten ajaa toiminta alas Windowsin Mobilella. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu