Prepaid -liittymä nettipelien maksuun

Helena Hki

Nykyään lapset pelaa nettipelejä ja aika usein niissä memberyys pitää lunastaa luottokortilla tai tekstiviestillä.Itsellä ei sellaista luottokorttia ja en haluaisi omasta puhelimesta tekstiviestiä laittaa kun olen kuullut että sitten menee noin 5€kk laskua joka kuukausi,onko kokemusta voisiko tuollaisella Prepaid liittymällä maksaa noita pelimaksuja kun esim useissa liittymissä 20€lla puheaikaa aloituspakkauksessa.

1

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hra Hki

      Moro.

      Ennen soneralla oli Sonera Easy -niminen prepaid-liittymä. Liittymällä sai 21 euroa puheaikaa, ja liittymä maksoi 5 euroa.. Nykyään ko. liittymän taitaa saada 5 eurolla, ja puheaikaa taitaapi tulla n. 11 euroa. HUOMIO... Sonera on tehnyt joitakin rajoituksia muutamiin peleihi, joihin tekstaaminen ei toimi.

      Toinen vaihtoehto on Go Mobile -niminen prepaid. Hinta 4 euroa, puheaikaa 5 euroa. Kun rekisteröit liittymän, saat 10 euroa lisäpuheaikaa. Elikkäs 4 eurolla 15 euroa puheaikaa.

      Nämä löytyvät R-Kioskeilta

      Vastaan mielelläni mahdollisiin ongelmiin

      Hra Hki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      185
      8529
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4618
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4178
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3712
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3186
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2940
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2646
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      42
      2436
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2143
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2086
    Aihe