Läskin tienestit on nyt julkaistu

vuodelle 2009. Aika karut tienestit pk-seudulla.

Hoitokulut 3,34 euroa/m2
Vuokrat 13,34 euroa/m2

Tarinat uskovaisista mummoista lienee hieman liioiteltuja. Joku kusee lurkkia silmään kyllä melkolailla. Tällä palstalla ne silmään kusijat ovat Karit kätyreineen. Montakohan ilmispoloista hekin ovat saaneet jäämään vuokra-asumisen loukkuun?
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ekonomisti 2 kunnostautui viimeiseksi tyffeväen höynäyttämisessä.
Paljonkohan ekonomisti mahtoi netota?
Ilmeisesti ekonomistin horinat olivat asuntosijoittajien maksamia.

Nyt on ekonomistia uskoneet ovat taas kovia poikia maksamaan vuokria ja maksavat iloisesti Läskin asuntoa Läskille.
Paljon vaan on kuulunut olevan vuokranmaksukuitteihin sijoittaneilla maksuvaikeuksia ja vuokravelkoja.
Apinaa koijataan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karut luvut kirjoitti:

vuodelle 2009. Aika karut tienestit pk-seudulla.

Hoitokulut 3,34 euroa/m2
Vuokrat 13,34 euroa/m2

Tarinat uskovaisista mummoista lienee hieman liioiteltuja. Joku kusee lurkkia silmään kyllä melkolailla. Tällä palstalla ne silmään kusijat ovat Karit kätyreineen. Montakohan ilmispoloista hekin ovat saaneet jäämään vuokra-asumisen loukkuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu