Tosi asia on

13+8

niin,että case wincapita on pahasti tutkinnallisesti kesken.Virkavallan aiempien tiedotteiden valossa heti alkuvudesta 08 lähtien antoivan ymmärtää kyseessä olevan selvä rikos case wincapitasta.Ja että tuomiota_tuomiot tuleekin nopsaa pääepäiltyä ja epäiltyjä vastaan nostaakin nopesti.Mutta toisin kävi,ja osaltaan EOKn mukaan tulo sekoittikin selvän rikoksen tunnusmerkit.Mitenkä on mahdollista että eokn Pitkänen selvitti case wincapitan 2kk että toimita on aivan laillista sijoitustoimintaa?,kun virkavalta oli heti 08 alusta alkaen selvillä tämän täytyy olla rikollista toimitaa!!.Nyt juttukokonaisuus pyrii mielestäni paikallaan virkavalta lykkää oikeuskäsittelyjä jatkuvasti ja jatkuvasti, vedoten mitä milloinkin ihmeillisiin lykkäyksiin.Toivottavasti tulevaa 29.9.2010 käsittelyäkin ei siiretä viranomaisten toimesta!.SUMMA -SUMMADEN,tästä kaikesta edellisestä päätellen virkavallalla ei ole eväitä lähtee case wincapitan juttukokonaisuuden kanssa eri oikeusasteisiin.

10

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20+3

      Vaan missä on 33 miljoonaa?

    • hikala

      se valitettavasti on.esimerkiksi krp ei edes vieläkään tiedä jäsenten lukumäärää vaikka esitutkinta on valmis! ja asiakokonaisuudet ovat aivan alkutekijöissä elikkäs syyttäjille annettu "esitutkintamateriaali" on kaikkea muuta kuin puolueeton (olen päässyt asianomistajana siihen hiukan tutustumaan) lähinnä tarkoitushakuisesti kokoonparsittu kyhäelmä erilaisista itse asiaan kuulumattomista laittomuuksista (vero-ja kirjanpitorikkeitä, pimeää rahaa,varojen siirtelyä rajojen ylitse,etuisuuksien väärinkäyttöä yms.). aikasen vaikeaa on noista pyrämiittiä vääntää sanoi se laiho mitä vaan.
      ei kyllä käy applaria kateeksi, mikäli hän edelleen on keissin pääsyyttäjä (mitä epäilen suuresti mikäli hän on normaalilla itsesuojeluvaistolla varustettu)

      PS se luzo123 vois lähettää sen jäsenluettelon krp:n pojille, niin tietäisivät ainakin ketä kuulustelevat!

      • endaavw

        Kas vain, Hikala palannut Karibian lomaltaan. Paljonko on vielä jäljellä?


      • hikala
        endaavw kirjoitti:

        Kas vain, Hikala palannut Karibian lomaltaan. Paljonko on vielä jäljellä?

        miltä lomalta ja mistä jäljellä?


      • Kakkonen, kekkonen

        Yritätkö vakuutella itseäsi siitä, että sinulla on vielä toivoa? Luvatua valuuttakauppaa ei käyty, rahat katosivat, rikos on tapahtunut. Simple.


      • -ko

        Kuinka nyt noin? Viime kesänä olit asianomistajaa jelppaileva kaveri.


      • hikala
        -ko kirjoitti:

        Kuinka nyt noin? Viime kesänä olit asianomistajaa jelppaileva kaveri.

        ei ole muuttunut, status on edelleen asianomistaja (valtakirjalla)


      • kumilanka lennokki

        ainakin jäänyt sellaisena toimintana että kun uutta silmäniskua ilmenee maailmalla verrataan sitä ja samanlaisuutta kioskin toimintaan, että taasen ilmeni silllä sellaista mitä kioskissa tapahtui.


    • Milloin poliisi on EOKta kuullut?

    • 28+99

      ottanut lääkkeesi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      711
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe