olisiko jollakin vinkkiä josta töitä voisi kysellä. luokkia on putkelle useampi lappu. loppuvuosi on kyllä aika hankalaa aikaa.
putkihitsaajalle töitä
qwsa
10899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pitäisi jotain osata tehdäkkin , pelkkä hitsari heikoilla
totta sen täytyy olla kun efkavan mies sanoo. efkavalle eikä htt:lle pääse kun ne tosi ammatti ukot. mahtaako kumpikaan puoti olla edes pystys.
osaan hitsauksen lisäksi korjailla autoja. leikata lihaa. sulkapallossakin olen aika haka. mahtaiskohan taulapäälle riittää.voisin kyllä vielä reenailla kaupan kassanhoitoa, olis ainakin meriittiä. kehtais pyytää sen 12,5e/h.
Hiktekin uudessa etelän konepajassa on ollut tarve lisätä väkeä mutta palkka pyyntösi on liian iso miltei mahdoton jos olisi viedä semmoinen työllistämistuki seteli tullessaan se vähän helpottaisi rektyrointia,
Täällä vähän väliä puhutaan taulapäästä tai joku kirjoitti taulapiä mistä on kyse joku savolaisfirmako ja mitä tekee?
monipuolisempi pitää olla..
töitä ja töitä, kyllä niitä on kunhan vain kulkee avoimin silmin ja korvat kuulolla. ei ole paljoakaan aikaa kun joku firma olisiko ollut lahti tai siellä seudulla, etsi 1-2 kaveria hitsaajaksi kunnossapito tyyppiseen työhön, mutta en tuota niin tarkaan kuunnellut kun kaverit juttelivat, ei niin kiinnostanut mutta monen vuoden kokemusta omaavana nyttemmin tosin alaa vaihtaneena, tiedän kertoa että täytyy osata myös rakentaa putkistoja, ruostumatonta ja myös mustaa, osata huoltaa koneita vaihtaa moottoreita ja niihin laakereita, maalata ja siivota ja kaikkihan tapahtuu silloin kun koneet ovat seis,yöllä, jouluna ja juhannuksena.
niin kuin joku sanoi pelkkä hitsari heikoilla tai toisin,pelkkä hitsaaminen ei riitä.
TÄÄLÄ KOKKOLASSA OLIS MYÖS TYÖTTÖMIÄ HITSAAJIA MUTTA EI VAA SAATANA OO KO PÄTKÄHOMMIA JA NIITÄKI HARVEMMIN JA KAUEMMAS KO LÄHTEE NII EI SAA TEHÄ ENÄÄ VIIKONLOPPUJA SAATANA!
Eläämäsi mene viron ehitukseen saat tehdä illat yöt ja viikon loput juhlapäivät, siis aina saat olla työssä Mee älkä valita
Menitkö jo Ehitukseen,? Paa raporttia tuleen