honda vt600 vm89

kyseisen vehkeen mittaris 22tkmja siisti muuten,paljonko kannattais tarjota, pyynti 5000 €, mistä etupleksi ja selkänoja?kiitos!
5945
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

älä usko että sillä ois ajettu muka vaan noin 1500km vuodessa....haloo pyörän myyjät, jos teitä on joskus kusetettu niin ei se meneläpi enää...tarjoo elli 3000€ se on käypähinta, tarvikkeet tilaa vaikka louisilta saksasta netinvälityksellä, niin jää vielä nuolemaan näppejään suomalaiset kiskuri firmat.ole hyvä ja hyvää kesää

Äänestä

pyörä tuotu saksasta,tausta tarkistettu,täys huolto tehty,kilometrimäärä totta, selkänojan ja pleksin hinta kiinnostais?kiitos.

Äänestä
  • Osien hinta suomessa:
    Sissybar(selkänoja): Highway hawk esim 184€
    Pleksit mallista riippuen 100-200€

    Mitä tuohon pyörän hintaan tulee, voit tarkastaa tullin sivuilta verot, jotka tuon ikäisessä parisataa yli tonnin, siihen pohjaten, ja saksan hinnat huomioon ottaen, oikeansuuntainen hinta on lähellä 4000€, valitettavasti. Tällä hetkellä saa kuitenkin vm ~93 Suomipyöriä tuolla viidellä/hiukan yli. Taannoin oman pyörän hankintaa pähkäillessä -88: lle 30tkm ajetulle Saksalaiselle olisi jäänyt n. 3400€ hintaa.
    Kilometreissäkin on aina riskinsä, mutta yleiskuntoa kannattaa tarkkailla.
    Äläkä anna tilanteen sokaista, vaikka pyöräkuume olisi kova, pirä järki päässä..

    Äänestä

Maksoin omastani syksyllä 2700 egeä ja vuosimalli on siis 91. Mun mielestä 5000 euroa on kyllä aika suolanen hinta, vaikka sitä luokkaahan ne näyttää olevan. Ja samaa yrittäisin varmaan alkuun kiskoa omastanikin jos myisin.. ;)

Just tuolla Highway Hawkissa (kirjotetaankohan näin..?) ainakin näytti olevan noita varusteita hyvin. Mutta maksaavat..

Äänestä
  • Niin ja tolla mun vehkeellä on ajettu about 20 th. mailia, myös tuontipyörä saksasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


elli kirjoitti:

kyseisen vehkeen mittaris 22tkmja siisti muuten,paljonko kannattais tarjota, pyynti 5000 €, mistä etupleksi ja selkänoja?kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu