Takana 1 674 000 km

Tekisi mieli jo vaihtaa, mutta tuntuu turhalta. Katsastuksesta taas läpi viime viikolla. Se oli suuri pettymys. Olisin voinut heti viedä romuttamoon, jos olisi hylätty. Sama vanha vuosikausia ajossa ollut w124, 200 diesel. Alkaa se kestävyyskin jo vituttamaan.
7915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko jakopään ketjuun koskettu?

Äänestä
  • Ennen tehtiin autoja.Muistan kun Volvon 240 Diesel oli postirahtarilla,mittarissa 1,8miljoonaa ja koneremppaa ei ollu tarvinnu vielä tehdä.

    Äänestä

  • e-t kirjoitti:

    Ennen tehtiin autoja.Muistan kun Volvon 240 Diesel oli postirahtarilla,mittarissa 1,8miljoonaa ja koneremppaa ei ollu tarvinnu vielä tehdä.

    Jos tarkoitat S.E Mäkisen Volvoa, sillä on ajettu kaikkiaan yl 2.4 miljoonaa, mutta yhdelläkään moottorilla ei ole päästy yli 700tkm. Eikä niillä Volkkarin koneilla tule pääsemäänkään.
    Ennen tehtiin autoja, nykyään tehdään sähköongelmaisia kestäviä autoja.

    Äänestä

Ei tarvitse kertoa satuja täällä!!!
En väitä etteikö nuo kilometrit olisi mahdollisia mutta sellainen ihminen joka mersulla on noin kauan ajanut ei kersku sillä täällä!!!
Itsellä 28 vuoden ajot mersulla ja kilometrejä miljoonia takana.Enkä niitä netissä mainosta ;)

Äänestä
  • Juurihan mainostit.

    Äänestä

  • sen teit!!!

    Äänestä

ensimmäisen miljoonan täyttyessä lopetin vaihtoautojen etsimisen,,,ja toisen miljoonan lähestyessä lopetin autolehtien lukemisen,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt- kirjoitti:

Tekisi mieli jo vaihtaa, mutta tuntuu turhalta. Katsastuksesta taas läpi viime viikolla. Se oli suuri pettymys. Olisin voinut heti viedä romuttamoon, jos olisi hylätty. Sama vanha vuosikausia ajossa ollut w124, 200 diesel. Alkaa se kestävyyskin jo vituttamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu