Jari Grek

Jacob Black

Kuinka moni on tutustunut Jarin musiikkiin ja mitä mieltä laulajasta olette?
Omasta mielestäni Jari on aivan mahtavaääninen laulaja ja yks parhaimmista iskelmälaulajista tällä hetkellä!
Tämä vuotinen tango seniori voitto ei ollut kyllä mikään yllätys ja kyllähän Jari Grek aina Marko Maunukselankin taakseen jättää!!
Aika vähän miehestä kuitenkin kuullaan ja moni ei varmaan tiedäkkään laulajasta mitään.
Jarilta ilmestyi vasta uusi albumi "sydänten liekki" missä on monta mahtavaa kappaletta, niinkuin myös vanhemmassa albumissa "meren helmet".
Youtubesta löytyy vain tuo "sydänten liekki" kappale mikä on ihan hyvä biisi, mutta ei lähellekkään paras kappale uudelta levyltä.
http://www.youtube.com/watch?v=32pERHewNPU

14

2636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pienet onnen hetket

      Ääni ei erotu muista. Mitä tuosta sanoisi...? En ole kuullut hänestä aiemmin. Menevä kappale. Tango seniori? En tiennytkään, että sellainenkin on.

      • J.G Fani

        Tuossa "sydänten liekki" kappaleessa ei Jarin mahtava ääni pääse edukseen eikä tuo kappale ole niitä parhaimpia Jarin laulamia kappaleita!
        Täältä löytyy kans muutama biisi uudelta albumilta ja varsinki tuo käännös biisi "kylmä rakkaus" kolahtaa minuun! Käykäähän kuuntelemassa :)
        http://www.myspace.com/henrileppa


      • Jarin tansseihin

        Mä kun taas tykkään just sentakii kun se ääni erottuu muista aika selvästikin, mtta ei ole kuitenkaan mikään ärsyttävästi poikkeava, vaan nimenomaan positiivisesti. Kun Jari on keikalla siedettävän matkan päässä niin auton nokka siihen suuntaan.


      • Tiedän tyypin
        Jarin tansseihin kirjoitti:

        Mä kun taas tykkään just sentakii kun se ääni erottuu muista aika selvästikin, mtta ei ole kuitenkaan mikään ärsyttävästi poikkeava, vaan nimenomaan positiivisesti. Kun Jari on keikalla siedettävän matkan päässä niin auton nokka siihen suuntaan.

        mutta minuun ei kolahtanut. Olen ollut pari kertaa kuulemassa kaveria, kun on sattunut mieluisen artistin kanssa samalle keikalle, mutta kun ei kolahda niin ei kolahda. Tämä on mun mielipiteeni. En vähättele niitä, jotka pitävät. Makunsa kaikilla


      • Tumma tytsy
        Tiedän tyypin kirjoitti:

        mutta minuun ei kolahtanut. Olen ollut pari kertaa kuulemassa kaveria, kun on sattunut mieluisen artistin kanssa samalle keikalle, mutta kun ei kolahda niin ei kolahda. Tämä on mun mielipiteeni. En vähättele niitä, jotka pitävät. Makunsa kaikilla

        Minä kuulin muutama viikko sitten Teräväisen juontamassa radio-ohjelmassa "listasuosikit", joka tulee kaikista alueradiosta aina Lauantai-iltana ja siinä oli vieraan Jari. Oli mukavan tuntuinen kaveri ja ihania kappaleita soittivat hänen uudelta levyltään. Minun korvaani hiukan, niinkuin nenään laulaisi, mutta se ei häiritse minua, vaan tekee tunnistettava/persoonallisen lauluäänen. Tykkäsin kovasti


      • Litte 9
        Jarin tansseihin kirjoitti:

        Mä kun taas tykkään just sentakii kun se ääni erottuu muista aika selvästikin, mtta ei ole kuitenkaan mikään ärsyttävästi poikkeava, vaan nimenomaan positiivisesti. Kun Jari on keikalla siedettävän matkan päässä niin auton nokka siihen suuntaan.

        Jarilla hieno ääni, tykkään Jarin laulusta KUN SINÄ SAAVUIT


    • P.Hedman tammela

      Onkos tuo jari mandoliini?

    • arttuwaari

      Olin Jarin keikalla keväällä vahingossa eka kertaa ja yllätyin todella positiivisesti. Kaverihan on ihan huippulaulaja ja tulkitsi muutaman kappaleen Kari Tapiota niin hyvin, että luulin jo legendan nousseen haudastaan.

      Makuasioita nämä tosiaan on, yksi tykkää emännästä,... Tsekkasin tanssi.net- sivustoa ja vain muutaman keikka näyttää olevan tulossa. Lauluäänestä tai osaamisesta tuskin keikkojen vähäisyys johtuu...

    • näin se vain on

      Suomessa on valtavasti tällaisia erinomaisia laulajia joilla ei kuitenkaan ole riittävästi nimeä saati keikkoja vaikka voisivat taitojensa puolesta olla ihan samalla tasolla esim. Jari Sillanpään kanssa.

    • 14 mahtuu tusinaan..

      Tusinatähti jo syntyessään, vastaavanlaisia ääniä on liikaa ei erotu joukosta. Taustalle lyödään tuttu jumputus sekä mitäänsanomattomat sanat ja ei kun vinkumaan...

      Missä piileskelee todelliset miesäänet niin kuin Sauli Lehtosella oli, mahtava, kantava basso.

    • varttikaale

      Jarilla on kuulemani mukaan todella hyvä valmennettava tämän vuoden tangoseniorikisaan.

    • Useastikeikoilla
      • Useastikeikkoilla

        Tukitanssit siis keskiviikkona 12.04.2017 - Pakkahuone
        Jari Grek - Lähellä mutta silti kaukana
        https://www.youtube.com/watch?v=eQyS0cAR_qM
        Tule mukaan !
        https://www.youtube.com/watch?v=LVFEOkMdbXM


    • Anonyymi

      Onko romani

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      84
      6275
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3763
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3120
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1686
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      936
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      929
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe