Kunnollinen

Siis (myös) nukkumisen kannalta, onko kokemuksia.
Monissa vuodesohvissa tehdään nukkumaosa selkänojasta ja istuinosasta, jolloin ne eivät ole tasaisia.

Jenkkisohva vaikuttaa parhaalta, onko kokemuksia?
Tosin kokeillessa tuntui hieman pehmeältä, kun jousia ei ole yhtä paljon kuin tavallisessa joustinpatjassa.
Mutta nukkumaosa olisi yhtenäinen (=hyvä?).

Kommentoikaa.
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paljon pienissä asunnoissa asuessani olen testaillut erilaisia vuodesohvia ja olen itse ainakin sitä mieltä että vuodesohvat eivät ole ainakaan jatkuvaan nukkumiseen soveltuvia. Tilapäisenä vuoteena tosin toimii ihan ok. Kyllä sellaisessa yhden jos toisenkin yön ajoittain nukkuu, mutta usein saa vain selkänsä kipeäksi. Itselleni tosin tuli tässä mieleen kun itse hankin futon patjan itselleni ja samasta puljusta sai myös sohvia/vuodesohvia joissa on futonpatja. Näissä voisi nukkumamukavuuskin olla ihan eri laatua kuin tavallisissa vuodesohvissa. Kannattaa niitä ainakin kokeilla. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuodesohva kirjoitti:

Siis (myös) nukkumisen kannalta, onko kokemuksia.
Monissa vuodesohvissa tehdään nukkumaosa selkänojasta ja istuinosasta, jolloin ne eivät ole tasaisia.

Jenkkisohva vaikuttaa parhaalta, onko kokemuksia?
Tosin kokeillessa tuntui hieman pehmeältä, kun jousia ei ole yhtä paljon kuin tavallisessa joustinpatjassa.
Mutta nukkumaosa olisi yhtenäinen (=hyvä?).

Kommentoikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu