Kun nyt täällä kaikki kivlan kehuvat että oman asunnon ostamamisella tienaa sievoisen summan ja hinnat vain nousee ja vastike on naurettavan pieni lähes jokaisella. No minä perustan rakennus/vuokrausyhtiön ja rakennan kerrostalon ja vuokraan kaikki asunnot ja myyn ne asunnot 20-30 vuoden kuluttua ja saan sievoiset voitot. Tyhmähän mä olen että myyn nyt asunnot niiden tarvitsijoille ja he pääsevät korjaamaan ruhtinaalliset voitot vaikka mä sen työn teetin.
Osta oma. Tienaat ?
odoetaan vielä...
13285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Rakennusmiehet rakentaa ja vuokraisännät vuokraa. Tuhnulurkki vain maksaa.
Jos uskoo muuliuskovaisia?
Rakenusliikkeet tosi nuijia. Rakentaa rahasampoja toisille. Pöllöt ei älyä pitää rahantekokoneita itsellään. Kysyisivät palstan muuleilta, miten hintakin nousee, että korvat soi, joka päivä. Lurkit kantaa rahaa säkeillä läskeille tuhlatavaksi.
Rakennusliikkeet holhoukseen!
Voi herranjumala näitä viestejä..
Näin ikeen alla raatavat muulit kertoo? Rahaa saa velkamuuli ovista ja ikkunoista. Lurkit kantaa jätesäkillä! Minä uskon kaikki muulien jutut. Ne on totta!
Eikö näille palstoille saa mitään vajaa-älyissuotimia?
Pääseekö tänne postaamaan jo ihan mistä laitoksesta tahansa?
Sinunkin kirjoituis on suotimen läpässyt. Aika tehoton suodin!
Kyllähän grynderi voi ne asunnot pitää, mutta silloin tarvitaan pääomaa ihan eri tavalla kuin normaalirakentamisessa. 20-30 vuodessa ehtii rakentaa 20 kerrostaloa ja vetäistä jokaisesta voitot kotiin, eikä koskaan tarvitse lainaa enempää kuin yhden talon verran. Pääoma tuottaa nopeasti ja siinä nousee vuotuinen voittoprosentti korkeammalle.
Itse kunkin kannattaa tehdä sitä mitä osaa. Grynderi rakentaa ja Läski Isäntä rahastaa vuokralaiset.
Jos muulien jurinat pitäisi paikansa? Mytäisiin samot muille.
Tostuus, että rakentamalla kusetetaan muulit ainaiseen lypsyyn ja kerätään voitot päältä.
Toinen rahastus saneerauksessa.
Kiva osinkotilini lihoo..
No turha kai sulle on asiaa enempää selittää, jos et tuosta edellisestäkään vielä tajunnu mikä ero on rakentamisessa ja vuokraamisessa.
Ala sitten rakentamaan kerrostaloja, jos se on mielestäsi parepi piesnes.
Täytyy vaan ihmetellä että miten VVO ja muut vuokrayritykset tekee parempaa tulosta kuin YIT ja muut rakennsuliikkeet.
Muuli ikuiseen ikeeseen verraton rahasampo. Minulla rakenusliikkeen osakkeita.
Onko islantilaisen finanssitalon, vai amerikkalaisen subprimerahoittajan osakkeita, vai kenties Kreikan valtion oblikaatioita?
Kunhan muistat myös maksaa vuokrasi.
Vuokralaisen osingot on vähän kuin lukilukin tuhennen euron setelit.
Saman verran tästä rinnakkaistodellisuuudesta lähtöisin.
rahan teon. Luulitko että sato yms. vuokraamista harrastavat rakennuttajat ovat jotain hyväntekeväisyys lahkoja?