Keski-Suomen avaimet käteen

Kertokaapa, mitä rakennusliikkeitä ja avaimet käteen toimittavia talotehtaita KEski-Suomessa toimii. Millaiset kokemukset näistä on?
8712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mitäs jos ihan itse ottaisit googlen käyttöön ja haet vaikka ihan itse tietoa. Ei keskustelupalstat ole sitä varten että muut sulle hakee tiedot jotka helposti pienellä vaivalla löydät!

Äänestä
  • juuri sitä vartenhan nämä keskustelupalstat nimenomaan ovat. KVG vaan itse ja koeta sitten siinä pähkäillä ihan keskenäsi, että mikähän osumista olisi sopiva. Toimii paremmin jos haet tietoa pikkukakkosen ransun iästä tms. muu tärkeä fakta.

    Mistä ylipäätään muuten odotat, että täällä kirjoitellaan. KVG sama löytyy sieltä sinulle.

    Äänestä

  • ....Googlekaan "parhaita" tekijöitä - tai jättää kertomatta, että tekevät myös avaimet käteen -tuotantoa.

    Ja mitä tuolla "avaimilla käteen" tarkoitetaan. Jos noin 70 % valmiusasteen nk. "valmistalot" on se, mitä tarkoitetaan, niin ainakin valtakunnalliset "valmistalotoimittajat" tulevat kysumukseen: Valmis-Kastelli, oravainen, Teijo, Design, Älvsbytalot, Jokeri...

    Jos taas haluaa oikeasti valmiin talon, niin silloin ainoiksi vaihtoehdoiksi jää pienet paikalliset valmistalotoimittajat. Parhaana esimerkkinä taannoin läheltä seuraamani loma-asuntohanke, jossa urakoitsija kaatoi puut, teki tiet ja maatyöt iahn itse ja lopulta järjesti vielä mökkitalkkaripalvelutkin. Ja näitä pieniä alueellisia toimijoita ei välttämättä löydä internetistä ensinkään - viihtyvät paremmin työmaalla kuin verkossa ja "puskaradio" riittää mainosvälineeksi.

    Äänestä

Eti ite, tai ota Älväri!

Äänestä

Sama tieto kelpaisi myös tännekin :) Eli jos jollain on tietoa luotettavista avaimet käteen -toimijoista Jyväskylän alueella, niin tieto on tervetullutta.

Äänestä
  • Meille tulee Kastellin avaimet käteen-talo ja kaikki on sujunut erittäin hyvin!

    Äänestä

  • Haadidi kirjoitti:

    Meille tulee Kastellin avaimet käteen-talo ja kaikki on sujunut erittäin hyvin!

    hhoohhoijaa. paljonko maksaa maksaa

    Äänestä

hinnat löytyy netistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakentaa vai ei kirjoitti:

Kertokaapa, mitä rakennusliikkeitä ja avaimet käteen toimittavia talotehtaita KEski-Suomessa toimii. Millaiset kokemukset näistä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu