Mites raudoitus sokkeliin? Harkko ruh 240 kannattaako laitta joka kerrokseen? Kuvissa on vaan joka toiseen. Entä pitääkö sitoa ja paljonko päällekkäin?
Sokkeli
Muulikka
1
791
Vastaukset
- kun osaa
suunnitella sen sokkelin niin eiköhän hän osa laskea raudoituksenkin siihen.
Raudoitusta lisätään, jos sokkeli tulee korkea ja sisäpuolelle täytöstä painetta mutta tuollainen 5-6 harkon korkeus ei vielä isoja paineita aiheuta vallankin, kun sinne sokkelin sisäpuolelle tulee kunnon routaeristys.
Tee vain ohjeen mukaan ja anna hevoselle murheet, sillä on suuri pää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083