Surmattiin kesällä 2008. Tämä henkirikos on edelleen pimeänä. Kuka surmasi ja miksi?
Pauliina Virtanen
11
3166
Vastaukset
- ???
... minfossakaan. Nistiporukat epäilyksenalaisia.
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=17&t=4917&start=195 - Tjuupa.
Eiköhän tuo joku jäsentenvälinen huono flaksi jostakin syystä ollut. Eipä se noissa piireissä paljon vaadi. Yhden väärän (tai aiemmin oikean) ihmisen kanssa joudut huonoihin väleihin ja huono päivä niin henki on aika halpaa... Useinhan nuo ovat aika selviä, näyttö vain ei riitä. Joskus saattaa jotain uutta ratkaisevaa ilmetä, joskus ei...
- niin.....
Kun tuo on lopputulos.....
- Anonyymi
Huumepiirit ja lopputulos tässä. Mutta, silti vois jotain uutta tuoda esiin.
- Anonyymi
Onko kukaan kuullut tästä keissistä yhtään mitään? Minkälaista juttua on liikkunut Lahden suunnalla tästä tapauksesta?
Tämä on kummallisen hautautunut juttu, 25-vuotias nainen surmataan ja ruumis kuljetetaan autolla taajama-alueen ulkopuolelle ja heitetään pöheikköön.
Tiedossa on vain, että tämä nainen hengaili Hollolan huumeporukoiden kanssa... - Anonyymi
Pimeenä edelleen. Eihän tätä millään tavoin aktiivisesti tutkita, eikä luultavasti tulla tutkimaankaan. Tappo tosin vanhenee 20-vuodessa joten aikaa ei enää paljon ole.
- Anonyymi
Muuttavat murhaksi sitä ennen, Ruotsissa lähes kaikki käsitellään alkujaankin murhina. I-S oli tuore juttu, tutkivat beigeä taksia mikä nähty paikalla, mutta saavatkohan enää mitään tietoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muuttavat murhaksi sitä ennen, Ruotsissa lähes kaikki käsitellään alkujaankin murhina. I-S oli tuore juttu, tutkivat beigeä taksia mikä nähty paikalla, mutta saavatkohan enää mitään tietoa.
Millähän perustein? Poikkeustilanteissa vanhentumisaikaa voidaan tuomioistuimen päätöksellä jatkaa yhdellä vuodella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millähän perustein? Poikkeustilanteissa vanhentumisaikaa voidaan tuomioistuimen päätöksellä jatkaa yhdellä vuodella.
Ei ole mitään estettä tutkia murhana kun ei tiedetä onko tappo tai murha.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mitään estettä tutkia murhana kun ei tiedetä onko tappo tai murha.
Et näytä tietävän asiasta yhtään mitään. Sitä olisi alusta alkaenkin jo tutkittu murhana jos sellaisia viitteitä olisi ollut, että teko olisi ollut erityisen raaka ja julma tai että teossa olisi käytetty vakaata harkintaa. Tappoa ei voida muuttaa murhaksi pelkästään sen vuoksi, että syyteoikeus on vanhentumassa.
- Anonyymi
Kari Kukkaron nimi noussut esille monta kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768