Naisystäväni exsä vainoaa monella eri tavalla, käy "tuulan" oven takana viikoittain, soittelee tehden tikusta asiaa lähes päivittäin pyytää hakemaan asunnoltaan milloin mitäkin. Tilanne kärjistyi jokin aika sitten kun naiseni kävi hakemassa viimeiset hänelle kuuluvat tärkeät tavarat pois exsänsä mökiltä tehdesään lähtöä oli exsä tarttunut Tuulaa käsivarresta vaatien häntä lähtemään mökkiin sisälle (tarkoituksen tietänette) Tuula
oli kuitenkin saanut riuhtaistua itsensä irti ja muistoksi jäi mustelma käsivarteen -mitä seuraavaksi kun tahti vaan tuntuu yltyvän sillä nyt käytiin jo käsiksi? Voiko tälläiseta hakea lähestymiskieltoa kun minkäänlainen järkipuhe ei mene jakeluun?
MITÄ TEHDÄ?
1
563
Vastaukset
- On kokemusta
varsin helposti omalta käräjäoikeudelta. Naisystäväsi on haettava sitä itse ja ohjeet saatte netistä.
Ao mies joutuu lievästi sanoen liriin, jos sitä kieltoa rikkoo.
Mustasukkaisuus on paha sairaus, mutta siihen ei lääkkeet auta. Ainoa apu on siniset vilkkuvalot auton katolla ja taas mentiin rauhottumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant398320Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685670Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.674308Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm454049Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627