JuhlaTila

olisi tarkoitus järjestää syntymäpäivät n.50 hengelle. Itse olisi tarkotus tehdä ruoka ja tarjoilla juomaa. Eli kysymy kuuluu ONKO LAPPEENRANNAN ALUEELLA TÄHÄN TARKOITUKSEEN SOPIVAA JUHLAPAIKKAA. kiitos vastauksista.
1424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ole kovin sidonnainen poliittiseen suuntaan, niin kysy Tirilän Työväentaloa.
Tilaa on ja tarvittaessa palvelunkin saat talon puolesta, joten itsellesi jää aikaa myös vieraiden kanssa olemiseen. Aikasi ei mene kokkaamiseen.
Parissa juhlissa siellä olen ollut ja kaikki on onnistunut hyvin. Talon puolesta ruuat. Juomat voit tuoda itsekin ja sekoitella juomat sekä vieraat.
Paikka sijaitsee Onninkadella, siinä Tirilän Valintataloa vastapäätä. Tirilän VPK:n vieressä, joten jos tunteet kuumenee, niin apu on lähellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jiplu kirjoitti:

olisi tarkoitus järjestää syntymäpäivät n.50 hengelle. Itse olisi tarkotus tehdä ruoka ja tarjoilla juomaa. Eli kysymy kuuluu ONKO LAPPEENRANNAN ALUEELLA TÄHÄN TARKOITUKSEEN SOPIVAA JUHLAPAIKKAA. kiitos vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu