mistä numeroo..

pelletkö

Heips, onkos kellään ehdotuksia mistä saisin selville tyypin/tyypit jotka soittaa yleensä päivällä, lapseni kännyyn kun hän ei voi vastata ja niistä jää numerot mutta kun soitaa niihin sanotaan" numero ei ole käytössä" aina eri numerosta ja ne alkavat nro.lla 358... kerran nyt viime kuussa tuli myös illalla klo.18.00 puhelu ja lapsi ei ehtinyt vastata ja kun soitti takas sanottiin numero ei käytössä.Numero haussa tuli viesti "tuntematon tai prepaid liittymä"... osaako joku selvittää vai odottelenko viellä ja sitten poliisin juttusille...??

1

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sakke.op

      koulukiusaajia.prepaid liittymän omistajaa lähes mahdoton saada kiinni ellei ole rekisteröinyt johonkin palveluun numeroa kuten nuoriso tekee soittareita ostaessa.
      eikö muksu arvaa tai tiedä kuka sille soittelee.Kyllä ne tietää lähes aina vaikka eivät myönnä vanhemmilleen.
      Vaihda muksun numero ja laita salaiseksi jos ei prepaid myös.Sano ettei enään anna numeroa kaikille.Loppuu soittelut jos muksu pitää huolta numerostaan.Prepaid voisi olla paras ja aina vaihtaa uuteen,kun niitä tarjouksia aina on.Eli vanha roskiin kun puheaika loppu tai alkaa häirikkö soitot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe