Ensinnäkään välittäjää ei tarvita, fiksu osaa itse myydä. Se ei todellakaan ole mitään rakettitiedettä tai aivokirurgiaa. Toiseksi hintaa pitää vedättää, sanoa että korkeampia tarjouksia on tullut. Näytöllä voi pyytää kavereita näyttelemään kiinnostuneita. Sitten vaan tarjouksia ottamaan vastaan mutta eihän ne riitä, niitä pitää korottaa. Pari kertaa näin tehnyt, kymmeniä tuhansia voittanut kun ottaa huomioon säästyneet välityspalkkiotkin!
Hintaa kannattaa vedättää
Veijo Vedättäjä
2112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
asunnon myynnissä on kaikki keinot sallittuja. Sinne vaan sukulaiset ja muut tuttavat tekemään "sikatarjouksia". Nämä jo ennestään huutokauppaan tottuneet vuokraloiset huutavat mitä vaan kunhan pääsevät läskin ikeestä pois.
Siinä ole aivan oikeassa että itsekin voi myydä. Siinä tulee huima tuntipalkka kun laskee tehdyn työ ja säästetyn rahan!