Miksi oikeiston omistamat Mediat pitävät Soinia jatkuvasti esillä vaikka hänellä ei ole mitään sanottavaa?
No jaa tuohan alkoi jo vuosia sitten kun äärioikeistolainen Kokoomus alkoi työväenpuolueeksi ja sitä kautta hajotti työväestön rivejä.
Soinin jatkuva näkyvyys lehdistössä ei perustu minkäänlaiseen näkemykseen siitä miten maan asioita pitäisi hoitaa, vaan kun on "periaatteessa" toista mieltä, niin työtätekevät ihmiset antavat "perus" tukensa aatteelle jolla ei ole mitään annettavaa.
Oikeisto on saavuttanut tavoitteensa, koska Soinin kannatus kasvaa ja sitä kautta työväestön "rivit" ovat hajallaan.
Tämä oppihan on yksinkertainen, eli hajota ja hallitse.
Soinin näkyvyys Median valokeilassa on äärioikeiston oppien mukainen, hajota työväetön rivit ja hallitse kansaa.
No jaa tuohan alkoi jo vuosia sitten kun äärioikeistolainen Kokoomus alkoi työväenpuolueeksi ja sitä kautta hajotti työväestön rivejä.
Soinin jatkuva näkyvyys lehdistössä ei perustu minkäänlaiseen näkemykseen siitä miten maan asioita pitäisi hoitaa, vaan kun on "periaatteessa" toista mieltä, niin työtätekevät ihmiset antavat "perus" tukensa aatteelle jolla ei ole mitään annettavaa.
Oikeisto on saavuttanut tavoitteensa, koska Soinin kannatus kasvaa ja sitä kautta työväestön "rivit" ovat hajallaan.
Tämä oppihan on yksinkertainen, eli hajota ja hallitse.
Soinin näkyvyys Median valokeilassa on äärioikeiston oppien mukainen, hajota työväetön rivit ja hallitse kansaa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Yes Soini hallitukseen ja siitä alkaa perselasku----------------->>
on näreet:
Meinaatko ettei perselasku oo jo alkanu???? Hullummaksi vaan menee ja sinä meinaat että sitte kun,,,jne. Suomen kansa on tyhmä kansa!
99% toimittajista on viherstalinisteja tai uskovaisvihreitä (=äiti maan opetuslapsia). Olet vain tottunut tähän vallitsevaan tilanteeseen; nyt kun tulee tervettä ja toisenlaista uutisointia, älähdät.
seuraavien vaalien jälkeen.Paviaanit ja börjet vaihtuu oman kansan auttamiseen.
Siis onko uutisointi tervettä, kun sitä suodatetaan oikeiston omistaman Median kautta?
Tuo viittaus toimittajiin on hölynpölyä, juuri äskenhän tapahtui niin, että oikeiston ruodusta poikennut toimittaja sai potkut. ( se oli joku muu kuin Junger )
Niin tämä vallitseva tilannehan on, että persuksen tyhjää suodatetaan oikeiston Median toimesta hajottamaan työtätekevän kansan rivejä.
Taitaa olla myös, että 99% persuksen kannattajista uskoo ufoihin.
Soini on sanonut sosialismista, "pois se minusta", ihmettelen vain mistä yhteiskunnan köyhät ja onnettomat saavat apunsa, kun sosialismin kuuluvat tasa-arvo ja oikeudenmukaisuus perusteet puretaan.
Älkää luulko, että oikeisto kannattajineen luopuu vapaaehtoisesti yhdestäkään eurosta, kaikki se mitä entisaikojen orjatyövoima ja torpparit ovat saavuttaneet pyritään kaikin keinoin hävittämään.
Enhän minä totu tähän vallitsevaan KAPITALISTISEEN harhaoppiin.
Perussuomalaisten Soini kokoaa uutta puoluetta
02.12.2000 09:13
"Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini kokoaa Suomeen uutta oikeistopuoluetta. Soinin mukaan Suomessa on viiden vuoden kuluttua samanlainen oikeistopopulistinen puolue kuin Itävallassa ja Norjassa.
-Jos sellaista ei synny, olen epäonnistunut. Ja jos silloin vielä on Perussuomalaiset-puolue, en voi tästä syystä olla sen puheenjohtaja, Soini sanoo."
Ei pitäisi muistella vanhoja, mutta totuus on se, että Soinin aate on oikeistopopulistinen, jolla pyritään saamaan köyhät kyykkyyn.
Samoihin aikoihin: (2000)
"Soini sanoo sanomalehti Karjalaisen haastattelussa, että Perussuomalainen puolue voisi olla uuden oikeistopuolueen alkio."
Kuka vielä uskoo, että Soinin aate on työväenaate, jossa köyhät ja eläkeläiset saisivat jotakin.
"Viime viikkoina gallupit ovat kertoneet Perussuomalaisten noususta.
Ja kuuleman mukaan työväestö on erityisen innostunutta siirtymään Perussuomalaisten leiriin.
Uusi työväenpuolue nääs."
Nyt on sitten KAKSI OIKEAA TYÖVÄENPUOLUETTA:
KOKOOMUS JA PERUSSUOMALAISET.
Noissa molemmissa puolueissa on kuitenkin sama piirre he edustavat kapitalistisia aatteita.
Milloinka oikeiston kapitalistit ovat ajaneet niitä asioita joilla työarvoa eli palkkaa olisi nostettava.
Pitää perustaa uusi oma puolue! Miten olisi nimi: Suomen kateiden ja patalaiskojen puolue =SKP.
Tarkoitit varmaan SKP = SOININ KESKITYSLEIRI PUOLUE
Tai SONNIEN KAPINA PUOLUE
Sosialististen eli kelvottomien puolue
Miehen raamit täyttävä mies,ei mikään kukkakeppi.Uskaltaa ottaa kantaa,asiaan kun asiaan.Tässä miehessä on näille vellihousuille vastusta.Ei ole ryvettynyt naisseikkailuissa,ei textaillut tuhmia,eikä piiloitellut lautakasoja.Rumat ne vaatteilla koreiloo,komea mies sopii Suomen pressaksi .Nämä änkyttäjät saavat vielä kyytiä.
Soinin kunnia Pataljoona
Soini pelastaa Suomen!!!!
eilen kokkolan iltatorilla satoi vettä kaatamalla, paikalla oli PS ja niiden teltta, siinä kastui myös kansanedustaja Tolppanen, harmi että oli niin huonot ilmat, kokkolan tori oli aivan tyhjä
Tolppanenhan on eteläpohjalainen. Eivätkö Keski-Pohjanmaan persut saa enää kahvittajia omasta maakunnasta?
PS on ainoa joka tulee kansan pariin. Vaikka sataisi vettä!
Vai ei Soinillla OLE sanottavaa?!
HÄN on ainoa järkevä politiikan ihminen,joka on sanonut Eu:n tuomat kurjuudet ja Suomen Hallituksen tekemät tyhmät ratkaisut SUORAAN Suomen kansalle!JÄRKEVÄ MIES!