Selekta tarjoaa kaikille halukkaille rakentajille töitä http://www.mol.fi/paikat/Search.do?lang=fi&searchExecute=true&AreaA1=6&AreaB1=6&AreaB1=60&AreaB1=61&AreaB1=62&AreaB1=63&AreaB1=64&professionCode=6&municipalities=&province=01&search=Etsi&country=---&freshness=2&duration=11&type=22&rentalLabour=---&searchphrase=
HURRAA !
7
547
Vastaukset
- rewqqwerqrq
meille tuli selektalta susitimpureita eikö maksa palkkaa vai miksi niin surkeita tekijöitä?
- aasiakas
tainnu ite rewqq... olla töissä celektal ja saanu kenkää :)
- rewqrw
aasiakas kirjoitti:
tainnu ite rewqq... olla töissä celektal ja saanu kenkää :)
en ole itseasiassa työnjohtajana yrityksessä jonne selektan miehiä tuli
- Anonyymi
Höpö höpö. Kunnon hommia ei ole vaikka lupaillaan. Apparin silpputyötä surkealla liksalla. Kaikesta saa tapella, palkasta lähtien.
- Anonyymi
Jäätävää kusetusta koko Selekta. Mainostetaan töitä mitä ei ole ja jos saa keikan niin palkka on surkea eikä mitään turvaa jos sairastuu koska eivät korvaa yhtään. Lisäksi työmaalla sanottiin etteivät voi ottaa jatkossa suoraan hommiin kun kuulemma Selekta estää sen?? Niillä on keskenään sellainen diili että vuokramies on jatkossakin vuokramies eikä siitä miksikään muutu. On kuulemma hyvä tuotto Selektalle. Mitä kummaa???
- Anonyymi
Selekta ja Promesta maksukyvyttömät. Saneeraus / Konkurssi tulossa.
- Anonyymi
Selekta ja Promesta edessä Saneeraus / Konkurssi. Samasta kassasta toimii kaiketi TekijäRent ja Varsinais-Suomen Apuvoima… varmaan omistaja Lyyski on kelvannut varat jemmaan itä naapuriin ja lyllertää jonkin kiven alle piiloon. Ehkä Ranskaan jonne on keplotellut omaisuutta. Siellä läski voi istua Nizzan talossaan ja odottaa noutajaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911235Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210672Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356110Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814920Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313406- 1723395
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402223Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001792Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61630Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161544