Kun urheiluseurat, taide, kulttuuri ym. hakevat sponsoreita toiminnalle, niin voisiko samaa kokeilla mielettömän kalliiden häiden suhteen. Onko tästä tietoa? (not a personal issue, i've been marries for 30 years but anyway)
http://www.granbyrotary.org/
Sponsori häille?
2
764
Vastaukset 2
- Ei juhlia
Minkä juuttaan takia mitään häitä tarvii suurellisesti juhlia? On ihan hulluu juottaa ja syöttää sukua tai muita vieraita. Maistraatissa käynti riittää kahdella todistajalla. Säästyneillä rahoilla voi laittaa kotia tai lähteä yhdessä matkalle.
- -.-.-.-.-.-.-
Vertaus taiteeseen on hölmö. Jokuhan voi tukea taidetta ihan siksi että haluaa parantaa taiteen tekemisen edellytyksiä. Mutta miksi joku tukisi vieraiden ihmisten häitä? Sponsorin pitää tietysti saada rahoilleen jotain vastinetta, kun ei kyse ole mistään hyväntekeväisyydestä.
Kokeillahan voi ihan vapaasti. Juorulehdethän joskus sponssaavat julkkisten häitä, koska hääreportaasi myy lehteä ja rahat tulevat korkoineen takaisin. Mutta jos hääpari on ihan taviksia, niin tuskin mikään lehti kiinnostuu.
Mutta jos keksii jonkun firman tai tuotteen jonka myynninedistämisitilaisuus häät samalla olisivat, niin kysyminenhän ei mitään maksa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411877Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101270- 991011
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 102888
- 62716
- 32612
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku12505- 78501