Sponsori häille?

Don't forget money

Kun urheiluseurat, taide, kulttuuri ym. hakevat sponsoreita toiminnalle, niin voisiko samaa kokeilla mielettömän kalliiden häiden suhteen. Onko tästä tietoa? (not a personal issue, i've been marries for 30 years but anyway)

http://www.granbyrotary.org/

2

669

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei juhlia

      Minkä juuttaan takia mitään häitä tarvii suurellisesti juhlia? On ihan hulluu juottaa ja syöttää sukua tai muita vieraita. Maistraatissa käynti riittää kahdella todistajalla. Säästyneillä rahoilla voi laittaa kotia tai lähteä yhdessä matkalle.

    • -.-.-.-.-.-.-

      Vertaus taiteeseen on hölmö. Jokuhan voi tukea taidetta ihan siksi että haluaa parantaa taiteen tekemisen edellytyksiä. Mutta miksi joku tukisi vieraiden ihmisten häitä? Sponsorin pitää tietysti saada rahoilleen jotain vastinetta, kun ei kyse ole mistään hyväntekeväisyydestä.

      Kokeillahan voi ihan vapaasti. Juorulehdethän joskus sponssaavat julkkisten häitä, koska hääreportaasi myy lehteä ja rahat tulevat korkoineen takaisin. Mutta jos hääpari on ihan taviksia, niin tuskin mikään lehti kiinnostuu.

      Mutta jos keksii jonkun firman tai tuotteen jonka myynninedistämisitilaisuus häät samalla olisivat, niin kysyminenhän ei mitään maksa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      438
      2457
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      13
      2292
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1445
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1129
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      62
      1046
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      413
      1022
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      898
    8. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      153
      895
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      859
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      835
    Aihe