Ulkomaalaisia opiskelijoita?

Onko Vaasan yliopistossa paljon ulkomaalaisia opiskelijoita? Olen kuullut joskus englantia kadulla.
4471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja myös Tekulla. Siellä on paljon mm. kiinalaisia. Palosaaren Teklalla asuu paljon ulkomaalaisia opiskelijoita.

Äänestä
  • Palosaarella törmäsin yhteen saksalaistyttöön...

    Äänestä

  • Lennart kirjoitti:

    Palosaarella törmäsin yhteen saksalaistyttöön...

    Ei siellä ole saksalaisia.

    Äänestä

  • Onko tullut bailatessa vastaan? Missä lie bailaavat? Siellä on kuulemma suomenopiskelijoitakin. Olisko ruotsalaisia? Tosi hyvän näköisiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Viveca kirjoitti:

Onko Vaasan yliopistossa paljon ulkomaalaisia opiskelijoita? Olen kuullut joskus englantia kadulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu