hotel Club marine

mennäkkö

Haluaisin tietää lisää Boa Vistan saarella sijaitsevasta Club Marine hotellista ja Sal Rein kylästä.
Olen perheeni kanssa suunnittelemassa viikon reissua vuodenvaihteessa. Onnistuuko matka 8 ja 10 vuotiaiden kanssa? Olen kuullut erillaisia juttuja milloin mistäkin koskien Kap verdeä, mutta olisi silti ihana päästä välillä muualle kuin kanarialle turistirysiin....
Onko hotellin ranta äkkisyvä vai tasaista hiekkaa pitkälle? Entä ruoka, löytyykö tavallista eurooppalaista ruokaa minkä verran paikallisista ravintoloista vai onko hotelliruoka ainoa vaihtoehto? Uskaltaako paikallisista kaupoista ja kojuista ostella ruokaa?
Olen lukenut näistä keskusteluista mahdollisuudesta vuokrata mönkijöitä. Mistä näitä mönkijöitä voi vuokrata ja onko kovin kallista? Olisi ihanaa päästä perheen kanssa saaren toiselle puolelle aivan autiolle rannalle :)

Kiitoksia vastauksista jo etukäteen, uskon että kaikista on hyötyä!

1

749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esara

      Hei,

      Olimme Marine club hotellissa marraskuussa 2010 jolloin hotellissa oli jätevesiongelma eli putket tukossa ja jätevesi tulvi pihakäytävälle ja sitä pumpattiin myöhään illalla 3 kertaa viikossa klo 22-23 tai 23-24 välisenä aikana tankkikärryyn poiskuskattavaksi.
      Asiakkaissa näkyii vatsavaivaisia ja itsekin saimme kovan vatsataudin joka on vielä 2vkoa matkan jälkeen olemassa mutta ei vielä syytä selvinnyt.
      Hotellialueella on myös italialaisille hotellin päävierasryhmälle suunnattu show estraadi jossa soitetaan kovaäänistä musiikkia joka ilta klo 22-01 joten lasten kanssa voi myös tästä syystä olla vaikeaa.
      Oppaat ovat nuoria naisia jotka eivät uskalla haastaa hotellin hnekilökuntaa kysymyksillä ja piilottelevat ja väheksyvät alueen ja hotellin ongelmia. En suosittele paikkaa suomalaisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      81
      3015
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1726
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      83
      1571
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      137
      1432
    5. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1428
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      157
      1334
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      159
      1263
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      98
      1197
    9. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      82
      1197
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      83
      1182
    Aihe