Transporter 2,4 dsl

Laturista tulee savua kun yrittää laittaa akkua paikalleen.Startti kyllä toimii ,kokeilin viilapenkissä.
Miten laturin käämit mitataan että saisi selville onko ne palaneet ?
3353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mittaa ohmit.

Äänestä
  • Laturi pöydälle.Laita toiseen hiilenkohtaan kollektorille.Jos virta menee runkoon on käämit oikosulussa.

    Äänestä

jos sulla on vanhempi laturi, kiilaremmillä pyörivä malli.. mulla ois tallin nurkassa semmonen ja saat sen ihan ilmasella jos vaan pohjosen suunnassa asut että kannattee hakia :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


100 amppeeria kirjoitti:

Laturista tulee savua kun yrittää laittaa akkua paikalleen.Startti kyllä toimii ,kokeilin viilapenkissä.
Miten laturin käämit mitataan että saisi selville onko ne palaneet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu