Onko kukaan ollut asiakkaana kyseisessä paikassa?
Jos olet ollut, niin mitä sinulle tehtiin, millasta palvelu oli? Entä millasta työnjälki oli?
Kiitos vastauksista etukäteen.
Aulis Ilusalong
17
4820
Vastaukset
- dippeliys21
Vanha ketju, mutta pakko kehua sillä heille kehut kuuluu. Ystävällinen palvelu..niin uskomatonta kuin se onkin, mutta minulle hymyiltiin HETI kun astuin sisään. Olin koko päivän hoidettavana. Ihan kuin en olisi ollut edes Itänaapureiden käsittelyssä, enkä edes Virossa sillä todella sydämestään ystävällinen henkilökunta. Suosittelen lämpimästi. Ja kaikista lähin rakennus kun D-terminaaliin tullaan..ei juuri helpompaa voisi olla. SuperAlkoonkin pitempi matka.
Otin siis kulmien ja huulien kestopigmentoinnit 3D volyymiripset, 2 eri tekijää joista molemmat vaikuttivat ammattitaidollaan. Nyt odotan vain parantumista, jotta näkisi lopputuloksen pian. - aja_tus
http://keskustelu.suomi24.fi/t/5611838/hyva-kauneushoitola-tallinnassa
2011 negatiivista - anmaka
Olen ottanut kestopigmentoinnin kulmiin Auliksessa 2014 ja todella tyytyväinen olen ollut. Olen aikeissa mennä sinne nyt uudelleen pigmentoimaan huulet ja vahvistamaan kulmia. Suosittelen :)
- tukkka
Minä kävin Auliksessa tällä viikolla. Tuli vahva fiilis, että olin vain yksi hihnalta. Ystävällisyyden koin robottimaiseksi tai kaavamaiseksi. Johtuu varmaan siitä, että eivät puhuneet englantia tai suomea. Kuitti annettiin, mutta se ei vastannut hinnastoa. Kuitissa oli vain könttäsumma.
En ylistäisi paikkaa niin voimallisesti, koska parempiakin paikkoja löytyy.- uiuiui2
...
- Nylkyrit
Auliksessa robotit nylkee mennentullen
- Mrfinski
Olen käynyt jo vuosia kyseisessä parturissa, jota pidän saavutuksena. Venäläiset on ihan taitavia ja nopeita partureita ja edullisiakin ovat - 12€ miesten parturi tuolla Auliksessa.
Mukava rakennus ja sopivassa paikassa lähellä satamaa. Henkilökunnan vaihtuminen on tietty riskinsä kaikissa palvelupaikoissa. Toiminta tyrehtyy kaikissa paikoissa jossain vaiheessa.
- Gcgcgcgcg
Tuossa mestassa pimut levittävät reitensä auliisti kuten naisen kuuluukin.
- OnkoAulisTransu
Kertokaapa vähän tarkemmin, kun olen muutaman viikon päästä menossa. Onko kyseessä Aulis vai Aulin genetiivimuoto? Onko putiikin nimestä unohtunut p edestä?
- AulisPettääSalong
Aulista ei pidä sekoittaa Auri Hakomaahan, joka toi palveluasenteen Viroon ja teki miehestä miljonäärin.
- auliskuka
Vaikea sanoa, kun en tunne viron kielioppia. Voihan se olla anglikaanista johdettu s-genetiivi.
Minusta se on suomalaisen miehen nimi Aulis. Transu siis. :)- Elämä.On.Kallista
Käyn Paidessa parturissa hinta 4€.
- Siistit.reissut
Elämä.On.Kallista kirjoitti:
Käyn Paidessa parturissa hinta 4€.
Eihän paidessa parturissa käynti vaadi kuin aikaa ja rahaa.
- Elämä.On.Kallista
Siistit.reissut kirjoitti:
Eihän paidessa parturissa käynti vaadi kuin aikaa ja rahaa.
Käyn ohikulkumatkalla Paidessa parturissa hinta 4€.
- Anonyymi
Aivan pohjanoteeraus,väri ja leikkaus!Ei osattu kerroksittain leikattu ja jopa hiusten pesu pohjanoteeraus,kylmällä vedellä huiskittiin pitkin naamaa!Miulummin maksan suomessa puolet enemmän seuraavaksi!
- Anonyymi
Paska paikka edelleen .Kannattaa olla hinnoista tarkkana.Yritettiin laskuttaa liikaa.
- Anonyymi00020
Hinnan nousseet ,palvelu tosi huonoa.En suosittele enää tätä paikkaa.Työt tehdään huonosti kuitit epämääräisiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama204988Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634016Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723584Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732678Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472443Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta592328Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272077- 1281571
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505