Mikä turkulaisia kätköilijöitä oikeen vaivaa?
Etsimisen puutetta ei luulisi olevan. Turkuhan on täynnä etsittävää.
Mikä turkulaisia vaivaa?
8
1002
Vastaukset
Turun kätköilijät ovat jo varmaan löytäneet kaikki keskustan kätköt.....
- mutta ei
Etsimisen puutetta ei tosiaan ole paitsi pitempään harrastaneilla.
Mikäkö vaivaa? No suoraan sanottuna mitäänsanomattomien kätköjen tulva. Kätkötetään liikennemerkkejä, kätkötetään ryteikköjä, kätkötetään jästialttiita paikkoja sellaisilla tavoilla ettei etsijällä ole mitään järkevää selitystä jos/kun jästi sattuu kohdalle. Kaikki niin ettei kätköllä ole mitään järkevää esiteltävää (ei, en nyt tarkoita mysteerien loppupisteitä). Kätkön ainoa idea tuntuu olevan se että sen voi laittaa tuohon saturaatiosäännön mukaan.
Onneksi onhan Turussa paljon hyviäkin kätköjä.- muutaman löytänyt
Turkuun mentäessä saa motarilla tehdä u-käännöksen laillisesti.
- 21
Mitä nämä jästit on joita pitää varoa?
- se on
21 kirjoitti:
Mitä nämä jästit on joita pitää varoa?
Jästi on sana joka tarkoittaa (kätköilystä puhuttaessa) ei-kätköilevää. Sana on lainattu Harry Potter -kirjoista joissa se tarjoittaa muita kuin noitia ja velhoja. Sanalla ei ole minkäänlaista arvomerkitystä, se ei siis ole mitenkään halventava tms.
- 36
se on kirjoitti:
Jästi on sana joka tarkoittaa (kätköilystä puhuttaessa) ei-kätköilevää. Sana on lainattu Harry Potter -kirjoista joissa se tarjoittaa muita kuin noitia ja velhoja. Sanalla ei ole minkäänlaista arvomerkitystä, se ei siis ole mitenkään halventava tms.
Joo kittokset, comprende. Siis henkilö joka luuli minun kadottaneeni avaimet lumihankeen oli jästi.
- ccv ja joo
36 kirjoitti:
Joo kittokset, comprende. Siis henkilö joka luuli minun kadottaneeni avaimet lumihankeen oli jästi.
Kilpikonna nussi apinaa, ja mitä siitä syntyi ? Kypäräpäinen turkulainen.
- henrik721
Turkulaisia vaivaa sama kun oululaisia suomi24 chat ei toimi sais uudistaa sen kokonaan ccllä ja javalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183834Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223708Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä972662SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202584"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita322324Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642256Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman202252Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611790- 901611