Suoli 24:n nimimerkkiongelma

Pystyykö tänne nykyään tekemään mitenkään nimimerkkiä joka alkaisi isolla kirjaimella?
En keksi muuta keinoa kuin joka kerta laittaa pallukka kohtaan "Käytä muuta kuin rekisteröityä nimimerkkiäsi"
Nimimerkkiä ei näköjään voi vaihtaa. Ennen onnistui.

Nim. Ex Vista_fani
2150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei näköjään onnistu enää, ennen käyttäjätunnus ja nimimerkki voi olla eri, näköjään enää ei saa valita nimimerkkiä erikseen.

Äänestä
  • Jep ei tunnu voivan.Pitää aina pallukka rustata,mutta aikaa jos on niin ei haittaa:=)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9452388 kirjoitti:

Pystyykö tänne nykyään tekemään mitenkään nimimerkkiä joka alkaisi isolla kirjaimella?
En keksi muuta keinoa kuin joka kerta laittaa pallukka kohtaan "Käytä muuta kuin rekisteröityä nimimerkkiäsi"
Nimimerkkiä ei näköjään voi vaihtaa. Ennen onnistui.

Nim. Ex Vista_fani

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu