Salora mikä vika?

Salora väritelevisio,kun kuva menee lähetyksessä
tummaksi alkaa ääni ja kuva pätkiä?
2568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...johto helepolla.

Äänestä
  • itelläkin tapahtuu sillein ja nyt oon koittanu selvitellä mistä johtuu toi ja nyt tv on rikki ongelmat: Kuvaan liittyvät ongelmat.
    Kuva on rauhaton/"nykii" korkeus tai leveyssuunnassa, kuvassa näkyy viivoja tai kuva katkoo/"räpsii", kuvan tulo kestää kohtuuttoman pitkään, kuva häviää aika ajoin kesken katselun, kuvan väripuhtaus vaihtelee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapsa kirjoitti:

Salora väritelevisio,kun kuva menee lähetyksessä
tummaksi alkaa ääni ja kuva pätkiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu