Voisko joku olla nii ystävällinen ja kertoa jotain lampaista...
esim:
*ruokinnasta
*muusta hoidosta?
esim:
*ruokinnasta
*muusta hoidosta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tutustumaan http://www.agronet.fi/cgi-bin/mkl/julkaisut.cgi?details=55 tuolta löytyvään kirjaan. Sitä saa myös kirjastosta, jos omassa kirjastossa sitä ei ole, pyydä tilaamaan.
Toinen hyvä kirja on Heli Castrenin kirjoittama "kotieläinten käyttäytyminen ja hyvinvointi", jossa kerrotaan muyös naudan, sian ja kanan lajinmukaisista käyttäytymistarpeísta.
Jos jotain tahdot lampaista tietää. Laitapa postia osoitteeseen
[email protected]
MOI!!! En muista paljo lampaista mutta jonkinverran katos ku meillä on ollu niitä!!! Kesällä ne ainakin syö mielellään voikukkia mutta tietenkin tarvitsee antaa muutakin!!! Sitte niiltä tarvii ajaa villa pois ja muuta tollast! Villa ei tarvii ku jotain 2 kertaa vuodes ajaa...(jos muistan oikein!!!!!)Niin ja sit kannattaa hankkii netistä ja kirjastosta tai siis kirjoista tietoo!!!