Validiapalvelut työpaikkana

Elikkäs otsikko kertoo, kokemuksia Invalidiliiton Validia-asumispalveluista työpaikkana? =)
22137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asenne ratkaisee :) -minulle paljon sopivampi työpaikka kuin esim. vuodeosastot joissa työ on helposti liukuhihnamaista kiireen vuoksi.

Äänestä
  • Riippuu paikasta. On hyviä ja vähemmän hyviä paikkoja. Aatemaailma on kyllä jäänyt jonnekin kauaksi taakse, bisnes ratkaisee.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


K-iinnostaa kirjoitti:

Elikkäs otsikko kertoo, kokemuksia Invalidiliiton Validia-asumispalveluista työpaikkana? =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu