KATRIN HAASTATTELU

eeroji

Avoin haastattelu Seura-lehdessä." VÄHÄN VILLI MUMMI.." Mummiksi tullut Karti Helena haluaa viisastua vuosi vuodelta. Silti hän aikoo olla myös lapsellinen -ja ehkä vähän villi.
"Maailma on nyt sillä tavalla kiva, että voi kävellä kireissä farkuissa myös tämän ikäisenä."

4

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Tähdet"

      kiinnittänyt huomiota kun Katri Helenaa haastatellaan niin "minä" on melkein joka kolmas sana.
      Koulussa on ainakin opetettu meikäläistä että minä sanaa ei sovi viljellä paljolti.
      Sama koskee muuten Arja Korisevaa haastatteluissa.

      • eeroji

        Nyky suomenkielI pykii välttämään sanoja minä tai olen enemmälti, mutta suotkoon tämä Katrille hän on aito ja sydämellinen ihminen. Sanat ovat täyttä rehellisyyttä,mitä hän tahtoo antaa sanomallansa.


      • ihanaa olla mummu
        eeroji kirjoitti:

        Nyky suomenkielI pykii välttämään sanoja minä tai olen enemmälti, mutta suotkoon tämä Katrille hän on aito ja sydämellinen ihminen. Sanat ovat täyttä rehellisyyttä,mitä hän tahtoo antaa sanomallansa.

        onko tyttö vai poika.katri mummulla.minulla on 3.5 v.poika.tytären poika..lapsi pitää mummukat pirteänä.mummukat virkoaa.


    • just joo

      kireät farkuthan kuuluvatkin tänä päivänä siihen mummo-lookiin, huomattu ollaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      269
      9882
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      316
      7077
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      83
      1842
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      106
      1494
    5. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1461
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1181
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1119
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      47
      926
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      24
      790
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      752
    Aihe