Avoin haastattelu Seura-lehdessä." VÄHÄN VILLI MUMMI.." Mummiksi tullut Karti Helena haluaa viisastua vuosi vuodelta. Silti hän aikoo olla myös lapsellinen -ja ehkä vähän villi.
"Maailma on nyt sillä tavalla kiva, että voi kävellä kireissä farkuissa myös tämän ikäisenä."
KATRIN HAASTATTELU
4
656
Vastaukset
- "Tähdet"
kiinnittänyt huomiota kun Katri Helenaa haastatellaan niin "minä" on melkein joka kolmas sana.
Koulussa on ainakin opetettu meikäläistä että minä sanaa ei sovi viljellä paljolti.
Sama koskee muuten Arja Korisevaa haastatteluissa.- eeroji
Nyky suomenkielI pykii välttämään sanoja minä tai olen enemmälti, mutta suotkoon tämä Katrille hän on aito ja sydämellinen ihminen. Sanat ovat täyttä rehellisyyttä,mitä hän tahtoo antaa sanomallansa.
- ihanaa olla mummu
eeroji kirjoitti:
Nyky suomenkielI pykii välttämään sanoja minä tai olen enemmälti, mutta suotkoon tämä Katrille hän on aito ja sydämellinen ihminen. Sanat ovat täyttä rehellisyyttä,mitä hän tahtoo antaa sanomallansa.
onko tyttö vai poika.katri mummulla.minulla on 3.5 v.poika.tytären poika..lapsi pitää mummukat pirteänä.mummukat virkoaa.
- just joo
kireät farkuthan kuuluvatkin tänä päivänä siihen mummo-lookiin, huomattu ollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1449542Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735394Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras273779- 482611
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan572292- 712023
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1431962Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2311750Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1401471- 391280