Onko joku tullut raskaaksi ilman että on havainnut mitään ovislimaa? En edes muista nähneeni semmoista "tavaraa" minusta irtautuvan kuin viimeksi varmaan (ainakin) 5 vuotta sitten..Enkö siis ovuloi kunnolla? Menkat ovat todella säännölliset, mutta limaa ei ole näkynyt. Ikää minulla on jo 30 enkä ole vielä synnyttänyt.
Ovisimaa ei näy
doföföl
7805
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mä haluaisin kans tietää, kun mä samoten ainakin 5 vuotta sitten havainnut ovislimaa.
Tuleeko ovislimaa vain oviksen aikaan eli yhtenä päivänä, vai voiko sitä tulla vaikka viikonkin ajan?
Mä plussasin eilen vaikka puhuinkin jo täällä että en ole myös havainnut ovislimaa. 3 kierrosta tärppäsi, ja epäsäännöllinen kierto.
ovislimaa missään vaiheessa kiertoa, ja kp 40 raskaustesti näytti negaa ja totesin, ettei näköjään ovista tuu ollenkaan. Mulla on tosi epäsäännöllinen kierto 30-60pv. No viikko ton negatestin jälkeen alko menkkakivut, tai niin luulin ja olin aivan varma etten oo raskaana, koska testi oli ollu nega, en ollu bongannu ovulaatioo ja olin kuullu et näin pitkäs kierrossa ei välttämättä edes oo ovulaatioo. No sit kun menkat ei ollu kp57 alkanu, niin ihan varmuuden vuoks tein raskaustestin, koska olin lähdössä ulos kavereiden kanssa, niin plussahan sieltä tuli!!! :D Raskaus oli kyllä todella toivottu, mutta tuli silti todellisena yllätyksenä ekasta yrityksestä. Pitkällä kierrolla ilman ovislimoja! Ens viikol mennään ultraan määrittää et missä vaiheessa raskaus mahdollisesti on, koska siitä mulla ei ole mitään tietoa... :)
Eli kyllä se ovis voi näköjään tulla ilman et huomaa mitään limoja, mä nimittäin yleensä oon limat bongannu ja nyt kun en bongannut, niin heti tärppäsi!
Ja ikää sulla oli jotain 20 vee ellen vähemmän? :)
???????? Mitä ihmettä? Miten tämä kommentti tai vastaajan oletettu ikä liittyi mihinkään? Oletko jostain katkera? Eikö tärppää, kun ikääkin on jo niin paljon vai?
alpr olikohan toi sun kommentti mulle? En ymmärrä mikä pointti tossa sun kommentis oli? Mitä väliä sillä on minkä ikäinen oon? Anteeksi jos jotenkin loukkasin sua tai et tajunnut mun viestiä, mut halusin vaan kertoo et en bongannu limaa ja silti kuitenkin oli ovis, koska tulin raskaaksi.
Niin ja jos sillä nyt on sulle jotain merkitystä, niin oon 28v...