On tuo ZoneAlarmin ilmainen palomuuri käytössä, yhtäkkiä huomasin että sen programs-listaan oli ilmestynyt Windows NT High Contrast Invocation-niminen proggis joka oli yrittänyt nettiin pari minuuttia aiemmin täysin minun huomaamatta? Tästä tapahtumasta ei myöskään saanut ZA:lta mitään tarkempaa tietoa, ei edes näkynyt mihin ohjelma oli yrittänyt tai oliko se siinä onnistunut? Tavallisestihan siinä lukee että on blokattu tai päästetty nettiin, mutta tämän kohdalla koko rivi tyhjä? Mitä ihmettä?
Mikä Windows NT?
ZA user
5371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siellä kyllä löytyy win nt yhteen sovituksia.
...on asennettuna minulla. Olen analysoinut tapahtumaa ja tämän ihme ohjelman yrittäessä nettiin minulla oli ongelmia Wordissa, aktivoin jotenkin vahingossa jonkun "sticky keys"-härdellin painamalla jotain nappia 8 sek (näin kone ilmoitti)jonka jälkeen koko dokumenttini sekosi, fontit menivät isoiksi itsestään jne. Ajallisesti tämä täsmää siihen ajankohtaan jolloin ZA rekisteröi Win NT-ohjelman yrittäneen nettiin. Onko tässä mitään perää/järkeä?
uudelleen.Luulempa että kaikki pelaa,jos ei käytä järjestelmän palautusta.
Kiitti neuvoista, restartin jälkeen kaikki näyttää normaalilta taas. Poistin sen ihme Windows NT-ohjelman zonealarmin programs-listalta ja Wordkin toimii normaalisti. Ehkä kaikkea ie vaan ole tarkoitus ymmärtää... ;)
Control Panel,Accessibility Options, Sticky Keys
niin löydät asetukset. Menee päälle,kun painat Shift'iä viisi kertaa peräkkäin.