Suuri koivu..?

Metsässä sattui vastaan suuri koivun kanto. Koivulla mahtoi olla paljon ikään ennen kaatoa..?

http://oulun.blogspot.com/2010/10/suuri-koivun-kanto.html
3472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ennen,helposti lahoja keskeltä kun ikää tulee,koti paikalla oli kaksi vierekkäin jotain 70-80cm halkaisijaltaan ei yltäny kädet ympäri mut kaatoivat pois kun oli sähköjohdot ja yleinen tie lähellä,oli ihan lahoja jo keskustastaan.

Äänestä

kuva sisältää tuote asettelua....DD

Äänestä

Kannosta suurin läpimitta just tuo toisessa viestissä mainittu 80 cm. Pystyyn jäi vielä ympärysmitaltaan 310 cm. eli halk 100 cm. Paksuus on vähän kiistanalainen, koska saattaa olla sisäkkäin 2-3 runkoa. Haarautuu kylläkin kolmeksi näkyvästi vasta 5 m korkeudella.

Kaadetussa ei yhtään lahoa sisällä, vaikka niin luultiin varmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


7 kirjoitti:

Metsässä sattui vastaan suuri koivun kanto. Koivulla mahtoi olla paljon ikään ennen kaatoa..?

http://oulun.blogspot.com/2010/10/suuri-koivun-kanto.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu