Kai ken

MutkumäNIIIINhaluun.

Eli siis täällä ollaan oltu jo pidemmän aikaa kiinnostuttu Kai-rodusta... Ja tietoa ollaan hankittu. Eli selittelyt ja änkyttelyt sikseen.
Ainoastaan puuttuu tieto kasvattajista. Fakta(ko?) on hyväksytty, että lähin taitaa olla lätäkön tuolla puolen.. Ja Suomessa Kai-koiria on rekisteröity kaikki yksi. :) Mutta ollaan valmiit pistämään vuositulot tähän koiraan (lääkäriopiskelijana suomennan: todella paljon). Mahtaako täällä olla ketään myös innostunutta tästä rodusta, joka tietäisi enemmän Kain kasvattajista? Informoisitteko tänne. Kiitos. :)

8

636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totemi

      Suomessa todellakin on yksi kai, ja omistajalla on käsitykseni mukaan tarkoitus aloittaa kasvatus jossakin vaiheessa. Ruotsista ja Tanskasta löytyy myös yksi.

    • vieras2011

      Jos tietoa ollaan kerta niin kovasti rodusta hankittu niin miksi siitä täällä niinkin luotettavalla suomi24:n keskustelupalstalla kyselette? Paljon helpompaa olisi soittaa kennelliittoon tai tutkailla itse kennelliiton sivuja. Tai jos tietoa on että Suomesta yksi löytyy niin suoraan ota yhteyttä häneen? Ei sori vaan täällä huutelu anna kovin fiksua kuvaa kenestäkään harvinaisemmasta rodusta kiinnostuneesta.

    • Kiinnostunut

      Onko kai koiria siis suomessa vain yksi kappale. itse olisin kiinnostunut kyseisestä rodusta

      • ....................

    • Tziiz

      Päivitystä tietoihin. Kolmas koira (uros) tuotu suomeen loppukesästä 2012.

      • jjfjaa

        Ai, minne päin? Mietin jos olis mahollista käydä kattoo livenä.


    • vieras1

      Tää tais olla nyt joku random huhu?

    • Ei ole huhu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      208
      1360
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1256
    3. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      898
    4. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      85
      842
    5. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      2
      830
    6. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      57
      776
    7. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      31
      768
    8. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      14
      762
    9. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      713
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      708
    Aihe