Kysyn

Onko linux luovuttamista?
Miltä se tuntuu?

Kippis
9314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onhan se siltä osin, että minä ainakin luovutin yritäessäni tunkata Windowsia toimintakuntoon. Linuxissa toimii kaikki ilman tunkkaamista.

Äänestä
  • xp:tä laitellut viikon kuntoon ja nyt kyllästyin palaan ubuntuun.

    Äänestä

Alkaa kyllästyttää heitteille jätettyjen mielenterveyspotilaiden häiriköinti näillä palstoilla.

Äänestä

>Kysyn Onko linux luovuttamista?
Miltä se tuntuu?

Kippis<

Saahan sitä kysyä jos ei muuta elämässä ole.

Äänestä

sitten kun pikkuhiljaa alkoi oppia enemmän, niin melkoisen helposti saa tuntea lähinnä onnistumisen riemua.

Kippis vaan.

Äänestä

Jos tarkoitat Windowsia ja kaikkea sitä kärsimystä mikä sen mukana tulee niin kyllä, linux on luopumista. ;)

Äänestä

Kun hankin ensimmäisen Vistalla varustetun koneen
ja vähän aikaa sitä tutkailtuani poistin sen ja asensin
tilalle Ubuntun.

Tunnen suurta tyydytystä ratkaisustani.

Äänestä

luopumista windowsista. tosin ärsyttävintä on ettei linuxissa ole lähellekään riittävää tukea eräille tiedostotyypeille tai sitten jos on niin niitä on äärimmäisen hankala siinä käsitellä mitenkään.
ärsyttävää, mutta totta.

Äänestä

Olen jo ainakin viikon ihmetellyt, miksi en ole jo ajanut Ubuntua tämän Windows7:n päälle. Kai se on jotain uteliaisuutta, kun tahtoo nähdä saako Windowsin sellaiseen kuntoon, että sitä käyttäisi mielellään. Huonolta näyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Onko linux luovuttamista?
Miltä se tuntuu?

Kippis

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu