noniin ja sitten ehdotuksia pelihiireksi ja näppäimistöksi? ajattelin
Razer Lachesis hiirtä mutta jotkin arvostelut haukkuvat sen alimpaan helvettiin joten tulin toisiin ajatuksiin. myös razerin näppis on käynyt mielessä.. budjetti olisi siinä 100e yhteensä tai jos ehdotat vain toista niin siinä 50e kpl... ei langattomia ja mielellään usb kiitos :)
pelihiiri/näppis
6
604
Vastaukset
se näppis ei ole niin tärkeä, hiiri on. itselläni ollut pari vuotta käytössä logitechin g9 eikä valittamista.
- SÄÄSTÄ RAHAA
että pelinäppiksellä et tee mitään tarvii olla vain jokin sulava linjanen näppis (ihan tavallinen käy) ja kunnon pelihiiri niin kyllä kelpaa eli älä käytä rahaa turhaam kun tavis näppiksellä menee hyvin niissä peli näppäimistössä on suunnilleen vain jotkut ledit nuossa wsad näppäimissä ja vähä sulavemmat linjat mutta muita eroja ei oikeen ole
Ja vielä pikku lisäys mikä näistä paras
1. Sharkoon Drakonia
2. Logitech M705
3. Logitech G300
4. RAT3 Mad Catz
5. Razer DeathAdder
Muitakin voi suositella- RATMAN X
G300 ja rat 3 loistohiiriä, muista en osaa sanoa.
Moi!
Voisitteko mullekki kertoa et mikä noista RAzerin tänhetkistä hiiristä olisi paras ? (paitsi Ouroboros). Olen hankimassa uutta pelihiirtä ja haluaisin kokemuksia eri razer hiiristä, erityisesti Imperator ja taipan. Meinaan noitten razerin englanninkielisten sivujen kautta ei oikein tahdo saada selvää eri hiirten ominaisuuksista ja muokattavuudesta.
Että mikä teidän mielestä paras razerin hiiri? Saa toki muitakin valmistajia ehdottaa mutta Razer pääasiassa.- rtfh
Ostin Steelseriesin kangasmaton jota logitechin muovilelu ei ymmärtänyt yhtään ja Steelseries sai Sensein myöhät uuden fanin täältä. Olihan se kallis mutta joka pelille omat profiilit ja värit, tietää katsomattakin että oikea profiili käytössä kun valot palaa.
Sopiva muotoilu omaan käteen, kannattaa mennä kauppaan ihmettelemään miten istuu. Vähän liukas pinta ja kerää hirveesti munkkirasvaa eikä tykkää yhtään jos kissan karva menee laaserin eteen. Razereista en ole pitänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458980Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036468Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain996149Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1314674- 1644538
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.793119- 1662260
- 652148
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592096- 491881