EU:n I osavaltio?

Tästä ei tunnu tietoja irtoavan sitten millään. Näin härskillä liikkeellä Suomelta viedään loput itsenäisyydestämme? Missä asiasta on sovittu ja keiden toimesta? Hei haloo; eipä taida olla päättäjillämme järjen valoo?

Tutustukaa aiheeseen ja liitykää vaatimaan vastauksia valtaeliitiltämme:
http://suomi2017.wordpress.com/2010/10/08/eun-ensimmainen-liittovaltioksi-alistunut-maa/
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomihan on tunnetusti Uuden Maailmanjärjestyksen (NWO) koelaboratorio.
Tarkoituksena on alkuun perustaa Euroopan liittovaltio (Euvostoliitto), Amerikan liittovaltio, Aasian ja Afrikan liittovaltio. Sitten eliminoida liikaväestö näitten liittovaltioitten keskinäisillä sodilla ja lopuksi yhdistää jäljelle jääneet yhdeksi Pohjois-Korean tyyliseksi orjavaltioksi, jota pieni juutalaiseliitti johtaa.
Asiaan liittyy monta muutakin meneillään olevaa prosessia, joita testataan Suomessa parastakin aikaa salaisesti. Lisää tietoa löytyy mm linkistä http://nwohavaintoja.blogspot.com/ ja sen videoista, kun vain jaksaa lukea ja katsoa. Kannattaa seurata kriittisesti uutisista ja muualtakin tapahtumien kulkua, vaikka uutisia sensuroidaankin ja tarvittaessa vääristellään Suomessa erittäin tehokkaasti. Meillä todella pieni piiri päättää, mitä media julkistaa ja missä muodossa.

Äänestä
  • Suomeenkin ollaan tekemässä lakia ajatusrikoksesta ja mielipidevainot ovat pian täyttä totta kuten Saksassa ja muutamissa muissa maissa. Epäilepäs Saksassa holokaustia, niin linnaan menet että vilahtaa! Lisätietoja holokaustista linkistä http://toinennakemys.wordpress.com/2010/09/26/eu-vangitsee-gerd-honsikin-ja-muut-ajatusrikolliset/
    Suomessa on jo tehty lakialoite väärien ajatusten julkituonnista. Perustuslain mukaisella sananvapaudella ei siinä sijaa ole. Laitan joskus linkin jos viitsin etsiä...

    Väärinajattelua muuten ei ole muualla kuin diktatuurissa. Demokratiassa itse kukin saa ajatella mitä haluaa ja jopa julkituoda sen! Koetapas Suomessa niin käy vähintään kuin Halla-ahon. Hän oli sen verran julkisuuden henkilö, ettei pahempaa uskallettu tehdä - vielä. Asiaa ei ole haudattu vaan sitä kypsytellään yhä.

    Äänestä

PAAVO LIPPONEN on vastuusta suomen TUHOON, hänet pantakoon edesvastuuseen suomen pahoinvoinnista !
Jyrki Katainen on tyhmä ja lapsellinen, hän on ollut johdateltavissa, ei suomalaisten parhaaksi, Kreikan laina sotku on hyvä esimerkki Kataisen tyhmyydestä !
Seuraavat vaalit on HYVIN merkkittävät suomen kannalta, kansa odottaa TIMO SOINILTA paljon, uutta SUUNNAN MUUTOSTA .
Tie on pitkä ja vaivaloinen irtautua EU:sta, mutta olkaamme kärsivällisiä, katsokaamme kuinka suomi nousee vielä kurjuudesta !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eur I kirjoitti:

Tästä ei tunnu tietoja irtoavan sitten millään. Näin härskillä liikkeellä Suomelta viedään loput itsenäisyydestämme? Missä asiasta on sovittu ja keiden toimesta? Hei haloo; eipä taida olla päättäjillämme järjen valoo?

Tutustukaa aiheeseen ja liitykää vaatimaan vastauksia valtaeliitiltämme:
http://suomi2017.wordpress.com/2010/10/08/eun-ensimmainen-liittovaltioksi-alistunut-maa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu