Eipä ole enään hietasaaren tanssimajakkaa.
Missäs nyt tanssitaan
Oulussa?
4526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En tosin tanssijoiden takia vaan Isännän..
Kai te asiakkaat löydätte uuden paikan mut minä olen huolissaan Paavosta..
Hieno mies, kovan työn tehnyt tanssikulttuurin hyväksi!
Voimia sinne!!!
Tämä tulipalo oli kaikin puolin surkea homma. =( Tsemppiä yrittäjälle ja tanssikansalle.
Kuusisaaren tanssipaviljonki näyttää asiaan heti reagoineen: tällä viikolla toivelevytanssit pe ja la. Josko sitä sinne?
Moikka. Tuo Kuusisaari oli kyllä mielestäni jalkaystävällinen paikka, kun siel olis ollu puulattia. Korsukin olisi ollut enemmän puitteisiin sopiva. Eedenissä on sitten kivilatia ja ravintola pöydät kaarevalla seinällä. Siitä pienestä kasvihuoneesta kaikki pöydät ja tuolit poissa, niin mahtuu paremmin humppaamaan. Ikkunat saadaan ainakin hyvin huuruisiksi, ja illanmittaan voisi ilman-ala nousta muutenkin trooppiseksi, kun tanssijat lämmittävät tilan. Toivottavasti ikkunatiivisteet kestävät.
Hietsun historian lienee pitkä ja monille kovin merkityksellinen. On kyllä todella harmi. Äkkiä tulee mielleen että, alueen todellisen tanssikulttuuria jonkinverran tuntevana voisi kuvitella että entistä ehompi ja vetovoimaisempi nimenomaan tanssilava tulisi kansanvoimalla samalle paikalle.?
Se jos mikä olisi alueen ihmisiä palveleva ja säilyttäisi arvoisensa käyttörtarkoituksen. Voihan olla että, paikalle on suurikin tunku aivan toisellaisilla intresseillä.