Tarvitsen pikaista apua??? Kissani on ilmeisesti syönyt viherkasvia tai jotain, yrittää oksentaa, mutta mitään ei tule pihalle. Tänään alkoi. Lääkärille on soitettu ja neuvoi hakemaan lääkehiiltä ja masu lääkettä nimeltään antepsin. Nyt vain odottelen. Jos ei piristy niin vien aamulla lääkäriin. Mutta olisiko jollain jotain ideaa miten saada kissa oksentamaan???
miten saada kissa oksentamaan???
7
678
Vastaukset
- kissankorvat
Kissat syövät aika mielellään viherkasveja tai ruohoa. se puhdistaa suolistoa. Meidän kissa vaan yski kuulosti isolta röhinältä. Ruokatorveen saattaa joskus jäädä joku lehenpalanen hassusti ja kissa pyrkii saamaan senkin ulos.
Oliko kasvi myrkyllinen?? - catwalk*
Kissa saattaa myös kakoa jumittunutta karvapalloa,ei se välttämättä ole mitään vaarallista syönyt,ellet varmasti nähnyt sen tekevän niin.Mutta on se tietysti hyvä varmuuden vuoksi lääkitä sitten. P.S Myrkyllisiä kasveja ei saa jättää eläinten saataville.
- mimili
niin ei kissani ollutkaan mitään syönyt onneksi. Käytiin maanantaina lääkärissä ja ummetus ja masussa oleva ilma oli syyllisiä tähän vaivaan. Vähän kans kuumettakin oli. Nyt toimii masu taas ja on ruokaillutkin ihan normaaklisti ja leikkiikin taasen. Eli nyt on kissuli antibiooteilla, masulääkkeillä ja parafiiniljyllä. Mutta oiken pirteä jo. Kyllä oli lääkäristä iso apu. kiitos vastauksista.
- Vitunpaska
Eläinlääkäristä ei saa köyhät palvelua jos ei tilillä ole riittävästi katetta ja jos viel luottotietomerkintä ni ei puhettakaa että laskua antasivat. Sanoivat vaan että mitäs otit kissan jos ei ole varaa maksaa sen hoitoja. Kissa kuolee kun ei pääse lääkäriin eikä voi itse auttaa
- bisnesisbisnes
Eläinlääkärimaksut ovat aivan liian korkeat!!!!
- Eiotetajoseivaraa
bisnesisbisnes kirjoitti:
Eläinlääkärimaksut ovat aivan liian korkeat!!!!
Ei, sinä vaan oot liian köyhä pitämään eläintä.
Käytin just hammaskivenpoistossa,ei ollu suuri kulu.Mutta vanhukselle tärkeää, eläinlääkäri suositteli.
Kyllä töissäkäyvällä raha riittää eläimen kuluihin.Jos ei riittäs, en tietenkään ottas elukoita! - oikeasuunta
Ota yhteyttä lähimpään eläinsuojeluun.Kerro ongelmastasi.Jos vaikka saisit apua siihen.Kannattaa niistä luopua, eläinten parhaaksi.Kun ei kerran varaa maksaa lääkärikulujakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979