väärin meni....

Satu oli ärsyttävä viimeviikolla eritoten. (Mutta hän on suora ja järkevä nainen.)
Teki varmaan suuren virheen, kun meni arvostelemaan mm. Nikoa, Hannua ja Ninoa.
Mutta mielestäni ennen Satua ois saanu lähteä Ksenia, Elisabet ja Marika.
Äkkiä 5 uutta taloon.
Voittajasuosikkini on ehdottomasti NIKO. (Tällähetkellä.)
Hyvät uudet tuo aina väriä, mutta harvoin voittaa....
387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta tarkemmin ajateltuna kun katsoi asukkaiden reaktiota ja ajattelee ohjelman viihdearvoa niin ehkä olis ollut parempi että vaikka niko n olis lähteny yllättävän koville otti muuten ei ollut kivaa katsottavaa asukkaat olivat lähes hysteerisiä :(

Äänestä

Sitten pihalle toiseksi suurin ällö se Ellu. Saamari, sitä ei ole kasvatettu ollenkaan. Menis suorittamaan koulunsa loppuun eikä narisisi ja öykkäröisi ympäriinsä. Onneksi se ei ole täys suomalainen, niin ei tarvitse ihan täysillä hävetä.

Äänestä
  • miinusäänen pistin menemään mut toivon nyt todella et asukkaat ryhdistäytyisi eikä enään huomenna murehtisi satua kun alkaa uus viikkotehtävä ei ole kiva kun taas syödään kaalia ja riisiä meinaan ei noi pysty keskittyyn viikkotehtävään jos vaan murehtivat pää pystyyn asukkaat kyllä elämä voittaa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikki äänestyksessä kirjoitti:

Satu oli ärsyttävä viimeviikolla eritoten. (Mutta hän on suora ja järkevä nainen.)
Teki varmaan suuren virheen, kun meni arvostelemaan mm. Nikoa, Hannua ja Ninoa.
Mutta mielestäni ennen Satua ois saanu lähteä Ksenia, Elisabet ja Marika.
Äkkiä 5 uutta taloon.
Voittajasuosikkini on ehdottomasti NIKO. (Tällähetkellä.)
Hyvät uudet tuo aina väriä, mutta harvoin voittaa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu