http://www.iltalehti.fi/urheilu/2010101112498453_ur.shtml
Näin siinä sitten kävi. Tosin menhän tämän tiesimme jo aikaa sitten , vaikka nämä eräät täällä jaksavatkin inttää vastaan...ei taida enää päästä kilpailukykyiseen talliin, kilpailukykyisellä kalustolla, olis pitäny tuossa näyttää kynnet!
Moka Kalliolle POTKUT!
7
799
Vastaukset
- joebar
vittu mitä kateellisia urpoja taas liikenteessä!! sarjaa seuranneet muistanee miten eliakselle kävi gp puolella ja, kun sai kilpailukykyisen kaluston ni mitä tapahtui!! toivottavasti mika etsii/saa paremman pestin superbike puolelta?
Näitä esimerkkejä on monia, valitettavasti kalusto ratkaisee niin paljon.
Mutta mika kuitenkin pesee jäärädalla kaikki mennen tullen!! - tai ei
http://www.iltalehti.fi/urheilu/2010101112501725_ur.shtml
Ei näistä oikeasti tiedä, käytännön elämässäkin tilanne ei aina ole se mitä herrat puhuu.- Arska H
satapiikkisissäkään ja ero vaan kasvaa motogp:ssä
- hyväkallio
Arska H kirjoitti:
satapiikkisissäkään ja ero vaan kasvaa motogp:ssä
Se on vaikeata tehdä tulosta jos kalusto ei istu ajotyyliin.turha tulla selitteleen etteikö miehellä olisi näyttöjä nopeudesta.huipulla kun vedetään ,kaikki on tod. pienestä kii.kuitenkin hieno ura.toivottavasti jatkaa.
- mm-tasolla
hyväkallio kirjoitti:
Se on vaikeata tehdä tulosta jos kalusto ei istu ajotyyliin.turha tulla selitteleen etteikö miehellä olisi näyttöjä nopeudesta.huipulla kun vedetään ,kaikki on tod. pienestä kii.kuitenkin hieno ura.toivottavasti jatkaa.
Eli taas vettä epäilijöitten myllyyn.... Jatkuuhan se Mikan ura MM-tasolla, nyt kuiteskin moto2-luokassa, joka on kilpailullisesti tällähetkellä paljon motogp-luokkaa tasaisempi ja sen vuoksi myös yleisöystävällisempi. Hyvin jos käy niin ensivuonna on motogp:ssä kaksi Suomalaista kuskia ja yksi talli.. ! !
- oigh
Ainakin myönteistä on se, että sinusta motoGP:tä on nyt mukavampi seurata kun suomalaista ei ole mukana.
- joebar
onnex olkoon ajo motorsportille toisesta mestaruudesta ja mikalle uudesta sopparista gp2 sarjassa.
Suomeen kaksi rataprätkämestaruutta: ajo ja päivärinta. Tästä o hyvä jatkaa.
Rauhallisen vauhdikasta uuden kauden odotusta kaikille lajeja seuranneille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903914
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1991518- 761400
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401100Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051040Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3261023- 47949
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en132920Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86919- 98899