Mikähän on kun mulla on kotona soneran adsl yhteys ja kaiken pitäisi olla ok. kaikille muille sivuille pääsee paitsi ei www.huuto.net tai siis ennen on päässyt, vielä eilen aamupäivällä, mutta sit iltapäivällä ei enää päässy sinne sivuille.onko muilla ollut nyt lähipäivinä vastaavanlaisia ongelmia?
huutonet sivulle ei pääse
iines
8571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos joillekin sivuille pääsee, koneessasi/liittymässäsi ei ole vikaa. Tuollaiset joidenkin sivustojen temppuilut ja suuremmatkin jumitukset on melko tavallisia. Joskus tuntuu pääsevän suomalaisille sivuille, muttei ulkomaisille ja joskus taas päinvastoin.
kun kirjaston koneella kyllä pääsee, www.huuto.net mut ei kotikoneellani.kotikoneellani kyllä pääsee kaikille muille sivuille millä olen käynyt.
koneelle aukeaaa sivu johon tulee tälläinen ilmoitus:
The page cannot be displayed
--------------------------------------------------------------------------------
Problem The system cannot communicate with server www.huuto.net.
Probable cause The Internet server www.huuto.net may be temporarily or permanently down, may be busy, may not provide the service desired, or may be unreachable because of network connectivity problems.
Possible solutions Check the spelling of the Internet address
Try again later. Click Refresh to reload.
Go back to the previous page and try another link.
Minullakin on soneran adsl, ja eilen loppui yhteys huuto.net sekä mesta.net osoitteisiin, muut kyllä toimii joskin hotmail tökkii mutta siin taas ei ole mitään mystistä..
Minäkin kokeilin mennä tuonne www.mesta.net ja ei tällä meidänkään koneella sinne päässyt..Nähtävästi vika on jossain soneran yhteyksissä..
Taisi olla ko. sivustojen ylläpitäjän serverillä jotain feelua, nyt toimii..
ja toimii,vihdoin ja viimein :)
jos on viruksia koneella niin ettei pääse jollekkin sivulle?