Kampaamo- ja kauneudenhoitopalvelut?

Onko kellään kokemuksia paikallisista kampaamoista? Voitko suositella jotain paikkaa? Entä millainen hintataso on? Ajattelin väriä ja leikkausta, kai siellä samat Lorealit, Goldwellit ym. on käytössä kuin täälläkin.

Onko kukaan käynyt kasvo- , jalkahoidossa ym. Samoin näissä hintataso kiinnostaa ja tietty jos jokin paikka on ollut hyvä (tai huono?).
1729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

... mutta vastaan nyt itse itselleni, kun matkalla jo oltiin ja jos vaikka muitakin aihe kiinnostaisi. Kaunasissa ei todellakaan ole sellaista kauneudenhoitopalveluiden tai hemmotteluhoitojen palvelutarjontaa kuin esim. Virossa monessa paikassa. Ja jos jokin paikka löytyisikin, niin suuri este on kielitaidon puute. Englantia (eikä saksaakaan) ei osata ja tämä koskee niin kauppoja, apteekkeja kuin muitakin paikkoja (paitsi hotellissa puhuttiin todella hyvin). Asioiden selittäminen oli ihan toivotonta.

Neljä kampaamoa löysin hotellin ympäristöstä. Yksi oli niin "alkuperäisen" näköinen, että en rohjennut sisälle. Kolmessa muussa kävin, mutta en rohjennut jäädä... Hintataso oli kuitenkin 70-90 litiä väristä. Wellan mainos oli jossain, mutta aine jota käyttivät oli kuitenkin eri nimistä eikä ainakaan minulle tuttu. Yhdessä paikkassa oli epämääräisiä tupsukoita näytteinä ja melko persoonallisia sävyjä, kuten oranssia ja violettia. Megassa (joka on ostoskeskus kaukana keskustasta) näin hyvännäköisen salongin, jossa oli Tigin tuotteet myynnissä ja ehkä muutenkin ihan ok paikka. En kysynyt sieltä, koska muu perhe ei jaksanut odotella eikä kukaan sinne asti voi lähteä kampaajalle. Myöhemmin luin, että saman ketjun toinen liike oli jossain keskustassakin, joten ehkä sieltä kysyisin. Ketju on Salong tms. , logo punaisella pohjalla. Olen nähnyt ko. liikkeitä Virossakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauniiksi.. kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia paikallisista kampaamoista? Voitko suositella jotain paikkaa? Entä millainen hintataso on? Ajattelin väriä ja leikkausta, kai siellä samat Lorealit, Goldwellit ym. on käytössä kuin täälläkin.

Onko kukaan käynyt kasvo- , jalkahoidossa ym. Samoin näissä hintataso kiinnostaa ja tietty jos jokin paikka on ollut hyvä (tai huono?).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu