BB-Nino leipäjonossa

BB-Nino kertoi joutuneensa viime kerran BB-ohjelman jälkeen leipäjonoon. Mies ei ollut kuulemma tehnyt mitään järjestelyjä siksi aikaa kun oli mennyt taloon. Laskut olivat jääneet maksamatta jne.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2262519
7232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Moni ihminen elää köyhyydessä, liian moni :(

Äänestä
  • Se on totta että elää köyhyydessä, meidänkin työmaalla oli yksi omakotirakentaja joka kävi säännöllisesti leipäjonosta hakemassa sapuskat... mutta komean talon rakensi siitä huolimatta ;)

    Äänestä

nuo BB-asukkaat ole yleisestikin hieman 'jälkeenjäänyttä' porukkaa? Ainakin lööppien jokapäiväisistä kirjoituksista päätellen.

Äänestä
  • Vähän sinne päin munkin ajatukset menee. Olettko muuten huomanneet kuinka suuri osa BB-talon asukkaista on myös maahanmuuttajien yl. venäläisten tai virolaisten lapsia?

    Äänestä

  • Ninokin näyttää hyvin usein ihan down "lapselle", varsinkin nauraessaan, varmaan lievä sellainen, aivan selkeät merkit, kun katsoo sen pärstää...... erittäin ärsyttävä tyyppi muutenkin.........

    Äänestä

itsekin joudun käymään välillä leipäjonossa kun ei tuo 417,45e tahdo välillä riittää millään :(

Äänestä

hinnalla saisi kyllä monta leipää ostettua, mutta bailaaminenhan on paaaljon enemmän jebou, kuin leipä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voe poeka parkaa kirjoitti:

BB-Nino kertoi joutuneensa viime kerran BB-ohjelman jälkeen leipäjonoon. Mies ei ollut kuulemma tehnyt mitään järjestelyjä siksi aikaa kun oli mennyt taloon. Laskut olivat jääneet maksamatta jne.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=2262519

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu