Yksinäin oon koneen ääressä
Sinä olet mun mielessä
ajatuksissani
haaveissani
Milloin sut nään
viereesi jään
kuiskaten
halaillen
suudellen
Yön syliin vaipuen
aamun koittoon nousten
päivään yhteiseen
iltaan ihanaan
Tunnetko sydämeni sykkeen
lämpimään syliini vieden
Sinua nyt ihastelen
hiuksiasi silittelen
hellästi suutelen
Rakkausko roihuaa?
tunnetko samaa?
ajatteletko minua?
haluatko kulkea
yhteistä polkua
onnen maahan?
Oottamaan jään
mitä vastaatkaan
ehkä sut saan
loppuelämään
Rakkauden haaveita
8
390
Vastaukset
- pörröinen
Kaunis! =)
T: pör sydän särkyneenä, yllättäen.kiitoksii pörröiselle kun kävit jättämässä jälkesi tänne, jospa se sydänkin korjautus sulla aikaa myöten.
- pörröinen
runosakari kirjoitti:
kiitoksii pörröiselle kun kävit jättämässä jälkesi tänne, jospa se sydänkin korjautus sulla aikaa myöten.
Juu, ei mulla hätää ...mutta tästä aiheutuneesta syystä tykkäsin valtavan paljon runostasi! ;-) (Kunhan halusin selventää)
- bella_bambino
itkettää kun elämä pilalla. isä ahdistellu, kamalan suuri ihastus ja siltä pakit, tunne elämä täysin paskana. sitten kaveritkin jää, ja on yksin, eikä pysty itkemään kun kylmyys valtaa sut kun koetkin jotain hyviä tunteita.
ja helvetti kukaan ei osaa auttaa.
ainoo mikä auttas ois kaverit ja kumppani..- kokemusta on
Pala palalta sisältä päin eheytys tapahtuu. Voi olla että parempi apu eheytykseen on joku muu kuin kaverit tai kumppani. Joku neutaraali elämäsi ulkopuolinen ammattiauttaja. Älä epäröi hakea apua, et menetä mitään, päinvastoin saa apua itsesi kokoon kasaamiseen.
Kyllähän se aika haavat parantaa, ystävät kuuntelee ja tukee, kumppani on vieressäsi ja rakastaa, jos rikki menneitä elämän palasia yhteen sovittaa. Toivon että löydät onnesi ja saat elämäsi raiteilleen.
- pörröinen
Todella ikävää! Minä suosittelen myös puhumista ihan ammatti-ihmisille. Tottakai kaverit on hyvä juttu myös, mutta aina ei kaverit riitä. Itsekin eronneena tiedän, että vaikeissa tilanteissa ystävyys punnitaan, harva jaksaa seistä rinnalla tukemassa! Kyllä niitä nyt taas pörrää ympärillä, kun ne pahimmat vaikeudet on jo koettu!
Älä lannistu kuitenkaan, kirjoitukseni sävystä huolimatta, vaan rohkaisen hakemaan apua, saat sitä kautta varmasti neuvoja minne voit mennä puhumaan murheistasi (erilaisia ryhmiä?) ja sitä kautta takuulla löytyy hyviä ystäviä, jotka jaksavat seistä rinnallasi tukemassa, kokeneet vaikeita hekin! Aika parantaa haavoja ja vahvistaa!
Rohkeutta! - bella_bambino
pörröinen kirjoitti:
Todella ikävää! Minä suosittelen myös puhumista ihan ammatti-ihmisille. Tottakai kaverit on hyvä juttu myös, mutta aina ei kaverit riitä. Itsekin eronneena tiedän, että vaikeissa tilanteissa ystävyys punnitaan, harva jaksaa seistä rinnalla tukemassa! Kyllä niitä nyt taas pörrää ympärillä, kun ne pahimmat vaikeudet on jo koettu!
Älä lannistu kuitenkaan, kirjoitukseni sävystä huolimatta, vaan rohkaisen hakemaan apua, saat sitä kautta varmasti neuvoja minne voit mennä puhumaan murheistasi (erilaisia ryhmiä?) ja sitä kautta takuulla löytyy hyviä ystäviä, jotka jaksavat seistä rinnallasi tukemassa, kokeneet vaikeita hekin! Aika parantaa haavoja ja vahvistaa!
Rohkeutta!kiitos teille kaikille :) puhumassa käyn sairaanhoitajan kanssa,kai se hiukan auttaa, mutta ahdistunut olen hänenkin kanssaan, kuten nykyään lähes kaikkien kanssa. hänhän vain yrittää kanssani ratkoa ongelmiani, ei osoita empatiaa. sitä kaipaan :).
se on kumma juttu että yhtenä päivänä mikään ei suju ja ihmiset vaikuttavat kylmiltä ja ikäviltä, sitten toisena päivänä kun oma olo tuntuu paremmalta, yhtäkkiä tapaakin jonkun kenen kanssa juttu luistaa, vaikka vähän ahdistaisikin samalla, ja ihmiset kehuvat kauniiksi, tuntee itsensä hyväksi siitä johdosta eikä ajattelekaan että heillä olisi vain pahat mielessä tai ahdistu kehuista, ja huomaa täällä palstalla että oikeasti, toiset haluavat rohkaista :) joten kiitos...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen483760Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1833361Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172352897Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina712479Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S3161815Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.101509Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät271391Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31361Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin
Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik411171Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala31112