Rakkauden haaveita

Yksinäin oon koneen ääressä
Sinä olet mun mielessä
ajatuksissani
haaveissani

Milloin sut nään
viereesi jään
kuiskaten
halaillen
suudellen

Yön syliin vaipuen
aamun koittoon nousten
päivään yhteiseen
iltaan ihanaan

Tunnetko sydämeni sykkeen
lämpimään syliini vieden
Sinua nyt ihastelen
hiuksiasi silittelen
hellästi suutelen

Rakkausko roihuaa?
tunnetko samaa?
ajatteletko minua?
haluatko kulkea
yhteistä polkua
onnen maahan?

Oottamaan jään
mitä vastaatkaan
ehkä sut saan
loppuelämään

8

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pörröinen

      Kaunis! =)

      T: pör sydän särkyneenä, yllättäen.

      • kiitoksii pörröiselle kun kävit jättämässä jälkesi tänne, jospa se sydänkin korjautus sulla aikaa myöten.


      • pörröinen
        runosakari kirjoitti:

        kiitoksii pörröiselle kun kävit jättämässä jälkesi tänne, jospa se sydänkin korjautus sulla aikaa myöten.

        Juu, ei mulla hätää ...mutta tästä aiheutuneesta syystä tykkäsin valtavan paljon runostasi! ;-) (Kunhan halusin selventää)


    • bella_bambino

      itkettää kun elämä pilalla. isä ahdistellu, kamalan suuri ihastus ja siltä pakit, tunne elämä täysin paskana. sitten kaveritkin jää, ja on yksin, eikä pysty itkemään kun kylmyys valtaa sut kun koetkin jotain hyviä tunteita.
      ja helvetti kukaan ei osaa auttaa.
      ainoo mikä auttas ois kaverit ja kumppani..

      • kokemusta on

        Pala palalta sisältä päin eheytys tapahtuu. Voi olla että parempi apu eheytykseen on joku muu kuin kaverit tai kumppani. Joku neutaraali elämäsi ulkopuolinen ammattiauttaja. Älä epäröi hakea apua, et menetä mitään, päinvastoin saa apua itsesi kokoon kasaamiseen.


      • Kyllähän se aika haavat parantaa, ystävät kuuntelee ja tukee, kumppani on vieressäsi ja rakastaa, jos rikki menneitä elämän palasia yhteen sovittaa. Toivon että löydät onnesi ja saat elämäsi raiteilleen.


      • pörröinen

        Todella ikävää! Minä suosittelen myös puhumista ihan ammatti-ihmisille. Tottakai kaverit on hyvä juttu myös, mutta aina ei kaverit riitä. Itsekin eronneena tiedän, että vaikeissa tilanteissa ystävyys punnitaan, harva jaksaa seistä rinnalla tukemassa! Kyllä niitä nyt taas pörrää ympärillä, kun ne pahimmat vaikeudet on jo koettu!

        Älä lannistu kuitenkaan, kirjoitukseni sävystä huolimatta, vaan rohkaisen hakemaan apua, saat sitä kautta varmasti neuvoja minne voit mennä puhumaan murheistasi (erilaisia ryhmiä?) ja sitä kautta takuulla löytyy hyviä ystäviä, jotka jaksavat seistä rinnallasi tukemassa, kokeneet vaikeita hekin! Aika parantaa haavoja ja vahvistaa!

        Rohkeutta!


      • bella_bambino
        pörröinen kirjoitti:

        Todella ikävää! Minä suosittelen myös puhumista ihan ammatti-ihmisille. Tottakai kaverit on hyvä juttu myös, mutta aina ei kaverit riitä. Itsekin eronneena tiedän, että vaikeissa tilanteissa ystävyys punnitaan, harva jaksaa seistä rinnalla tukemassa! Kyllä niitä nyt taas pörrää ympärillä, kun ne pahimmat vaikeudet on jo koettu!

        Älä lannistu kuitenkaan, kirjoitukseni sävystä huolimatta, vaan rohkaisen hakemaan apua, saat sitä kautta varmasti neuvoja minne voit mennä puhumaan murheistasi (erilaisia ryhmiä?) ja sitä kautta takuulla löytyy hyviä ystäviä, jotka jaksavat seistä rinnallasi tukemassa, kokeneet vaikeita hekin! Aika parantaa haavoja ja vahvistaa!

        Rohkeutta!

        kiitos teille kaikille :) puhumassa käyn sairaanhoitajan kanssa,kai se hiukan auttaa, mutta ahdistunut olen hänenkin kanssaan, kuten nykyään lähes kaikkien kanssa. hänhän vain yrittää kanssani ratkoa ongelmiani, ei osoita empatiaa. sitä kaipaan :).
        se on kumma juttu että yhtenä päivänä mikään ei suju ja ihmiset vaikuttavat kylmiltä ja ikäviltä, sitten toisena päivänä kun oma olo tuntuu paremmalta, yhtäkkiä tapaakin jonkun kenen kanssa juttu luistaa, vaikka vähän ahdistaisikin samalla, ja ihmiset kehuvat kauniiksi, tuntee itsensä hyväksi siitä johdosta eikä ajattelekaan että heillä olisi vain pahat mielessä tai ahdistu kehuista, ja huomaa täällä palstalla että oikeasti, toiset haluavat rohkaista :) joten kiitos...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3032
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2651
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2604
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      105
      2304
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      50
      2136
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1903
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1418
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1248
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe