Terveterve

Oon tässä miettiny jos siirtys käyttämään Linuxia Windowsin rinnalle :p
Mitäs kaikkea jännää pitäisi tehä Linuxin käyttöjärjestelmän eteen ja mikä distruktio valita ?
Ja onko mahdollista valita kaksoiskäynnistys ?
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ubuntu LTS 10.04.1.
Saat kaksois käynnityksen.
Laiton itselleni juuri äsken.

ubuntu suomi kun googletat siellä ohjeet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitäkö kaikkea kirjoitti:

Oon tässä miettiny jos siirtys käyttämään Linuxia Windowsin rinnalle :p
Mitäs kaikkea jännää pitäisi tehä Linuxin käyttöjärjestelmän eteen ja mikä distruktio valita ?
Ja onko mahdollista valita kaksoiskäynnistys ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu