..hyvittelet itseäsi?
Kun maailma kolhii, laskut ovat maksamatta, ei jaksa keskittyä mihinkään, kaverit ovat pettäneet ja vaimoakaan ei ole vielä löytynyt tai se löytynyt vaimo on karannut naapuriin,
..niin miten hyvittelet itseäsi?
Kun maailma kolhii, laskut ovat maksamatta, ei jaksa keskittyä mihinkään, kaverit ovat pettäneet ja vaimoakaan ei ole vielä löytynyt tai se löytynyt vaimo on karannut naapuriin,
..niin miten hyvittelet itseäsi?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sorrun herkuttelemaan ja laiskottelemaan. Jos olisi iso amme niin hautautuisin hyvältä tuoksuvaan kylpyyn. Hätätapauksessa saunakin käy, etenkin jos olen fyysisesti kolhiutunut/rasittunut.Hoitaa myös sielun..:)
Soffa on in, kun maailma on out! =)
ja veden äärelle hakeudun minä.
Raikas ilma kirkastaa ajatukset, ulkona kuljailu tarjoaa edes jonkinlaista suht' automaattisesti, ilman ajatustyötä tapahtuvaa tekemistä ja aistihavaintoja (luontoa, ihmisten touhuja).
Kun keskittymiskyky on taas kotosalla, voi ryhtyä aprikoimaan tilannetta taas tuottavalla tavalla.
Guis nyt noin kyselet,,,?
..keksiä jotakin järkevää aloitusta palstalle.
Hmm..mitähän minä teen, jos oikein pännii ja kaikki on päin h...vettiä...?
Minä varmaan silloin puhun kaikille, jotka vähänkin jaksavat kuunnella..:D
Puhuminen helpottaa kummasti oloa!
Soitan jollekin ystävälle, lepään, makaan sängynpohjalla, nukun, valvon, muistelen menneitä, itken, yritän nähdä eri puolet asioissa (myös omat virheeni), menen kauppaan (sinne on aina pakko mennä jossakin vaiheessa ja yleensä se piristää ainakin vähän), kuuntelen musiikkia, aloitan uuden harrastuksen, yritän hankkia uusia ystäviä, luen, kirjoitan, alan dieetille, ostan uusia vaatteita tai meikkejä, jos rahat on lopussa, otan sen haasteena ja yritän pärjätä - ja elämä jatkuu... Pettymyksiltä ei voi välttyä. Ne kuitenkin kasvattavat ihmistä.
Minä menen ihanan lämpimään suihkuun, pesen itseni hurmaavantuoksuisella suihkugeelillä (jota säästelen vain tällaisiin erikoistapauksiin), rasvaan itseni päästä varpaisiin, pukeudun mukaviin ja pehmeisiin vaatteisiin, otan kupin kaakaota, kääriydyn viltteihin, ja uppoan unelmiin..."huoh:)"
Sattuipa niin että elämäni nainen (eräs heistä) kertoi puhelimessa että illalla hänellä on muuta tekemistä kuin tavata minut. Kymmenen minuutin päästä tästä jo sovittu tapaaminen peruutti, luultavasti siksi että edellinen ilta teki hänelle asunnosta poistumisen liian raskaaksi. Tuli rukkaset kahdelta naiselta vartin sisällä. Olin pelihallilla, joten pelasin tunnin, todella alle tasoni. Mutta pelasin kuitenkin. Kotimatkalla poikkesin ruokakauppaan ja ostin Unelmatortun. Unelmatorttu ei yhtään yrittänyt ehdottaa että sillä olisi jotain parempaa tekemistä kuin olla tekemisissä minun kanssani.
Toimintakyvyn säilyttäminen pettymysten jälkeen auttaa muuttamaan mielialoja. Mielialat muuttuvat helposti vaihtamalla maisemaa, tekemällä jotakin, näkemällä muita ihmisiä.
Oletko Jennifer lesbo vai esim.transvestiitti? (miehestä naiseksi leikkautunut) Minkä ikäinen nainen olet? (nimesi tullut esille niin monta kertaa,että päätin kysyä) Missä päin Suomea asustelet?
Kiva että joku jaksaa ottaa kantaa. Vaikka välillä huvittaakin jotkut kommentit tai riidan aiheet tässä chatissa.
"transvestiitti? (miehestä naiseksi leikkautunut)"
Hyvä tavataon.
At least get your terminology straight (I presume you are straight:-)...
Transseksuaali:
Henkilö joka tuntee olevansa väärän sukupuolen ruumiissa ja yleensä haluaa korjausleikkaukseen.
Transvestiitti:
Henkilö joka saa tyydytystä toisen sukupuolen vaatteisiin pukeutumisesta. Ei yleensä silti halua olla toista sukupuolta.
Transsukupuolinen (transseksuaali on vanhentunut ja harhaanjohtava käännös) voi olla hetero, homo tai bi, ihan niin kuin kaikki normaalisti sukupuolittuneetkin. Nykytutkimuksen valossa transsukupuolisuus johtuu luultavasti siitä, että aivot ovat sukupuolittuneet ristiin muun ruumiin kanssa.
Transvestinen fetisisti saa seksuaalista mielihyvää vastakkaisen sukupuolen vaatteisiin pukeutumisesta. Transvestiitti puolestaan pukeutuu psyykkisen tarpeen vuoksi, eli kokee tarvetta elää välillä osittain toisen sukupuolen roolissa. Transvestiittien ainakin väitetään olevan suurimmaksi osaksi heteromiehiä (transvestiittinaisia ja homotransvestiittejakin silti on).
...eli minä. NAM!
mitä rankempaa liikuntaa sen parempi, syön hyvin ja menen aikaisin nukkumaan.