Sammuu, ja ei käynnisty!

Lämpimänä Bora 1.6 saattaa sammua tyhjäkäynniltä ihan ykskaks yllättäen, ja ei lähde käyntiin vaikka miten hankaisi startilla. Toisinaan kun sammuttaa kuuman koneen ja käy jossain, palaa hetken päästä autolle, niin taas saa sahata todella pitkään. Ja välillä ei auta muu kuin odottaa vähän aikaa.
Missä vika?
Todella ärsyttävää.
2775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samalta vialta kuin mulla oli 1.6 octaviassa, eli lämpöanturi tms. oli sökö, osa ei ollut kallis, mutta vian etsintä merkkihuollossa tuli maksamaan aika paljon.

Äänestä

Isäni Golf:ssa oli vikana myös, ettei se lämpöisenä käynnistynyt. Aikani lueskeltuani "tee se itse" korjauskirjaa, ehdotin, että vaihdetaan ilmansuodatin. Hain varaosaliikkeestä 10 euron suodattimen ja auto toimii nyt moitteettomasti!!! Huollossa vian etsintä olisi tullut kalliiksi.
terveisin Riitta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bora kirjoitti:

Lämpimänä Bora 1.6 saattaa sammua tyhjäkäynniltä ihan ykskaks yllättäen, ja ei lähde käyntiin vaikka miten hankaisi startilla. Toisinaan kun sammuttaa kuuman koneen ja käy jossain, palaa hetken päästä autolle, niin taas saa sahata todella pitkään. Ja välillä ei auta muu kuin odottaa vähän aikaa.
Missä vika?
Todella ärsyttävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu